Przedszkole aktualnosci
TYDZIEŃ TEATRU W PRZEDSZKOLU

W dniach od 11 do 15 grudnia nasze przedszkole stało się sceną teatralną, na której wystąpiły panie oraz dzieci z różnorodnym repertuarem teatralnym. Każda z form przekazu teatralnego wniosła w życie młodych odbiorców sztuki dużo radości i nauki. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat teatru. Potrafią rozróżnić pacynki, marionetki i kukiełki. Pracę plastyczno-techniczną wykonywały z wielkim zainteresowaniem i chęcią. Wiele pozytywnych emocji wywołał również teatrzyk cieni.

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

6 listopada do przedszkola zadzwoniła Królowa Bajek. Przekazała dzieciom smutną wiadomość, iż zła czarownica Bambaryca w swojej złośliwości wtargnęła w nocy do Królestwa Bajek i poprzekładała strony w książkach. Postacie z bajek były zagubione i poprosiły przedszkolaków z Lubczy o pomoc. Czarownica zostawiła telegram i treści zadań do wykonania przez dzieci. Okazało się, że przedszkolakom zadania te nie sprawiły wiele trudności i z wielką przyjemnością je wykonywały. Najpierw w grupach układały puzzle z ilustracjami z bajek. Doskonale poradziły sobie także z dobieraniem rekwizytów do bohatera ulubionej bajki oraz z rozpoznawaniem tytułów na podstawie zagadek.  Największą radość sprawiło im zadanie, gdzie mogły zamienić się w ulubioną postać z bajki i ją naśladować. Po wykonaniu wszystkich poleceń dzieci otrzymały wiadomość od Królowej Bajek, która poinformowała je, że dzięki dobrze wykonanym zadaniom wszystkie postacie z bajek odnalazły swoje miejsce w książeczkach i od tej pory na zawsze już tam zostaną.

PROGRAM EDUKACYJNY „AKADEMIA PRZYJAŹNI MY LITTLE PONY”

W ramach programu „Akademia Przyjaźni My Little Pony” z przedszkolakami zostały zrealizowane zajęcia mające na celu zapoznanie z wartościami takimi jak: uczciwość, szczodrość, przyjaźni, lojalność, życzliwość i radość poprzez zabawy i zadania z kucykami My Little Pony.
Maluchy dowiedziały się czym jest przyjaźń i nauczyły się rozróżniać dobre oraz złe zachowanie. Podczas zajęć dzieci mogły rozwinąć umiejętności współdziałania w grupie oraz pogłębić między sobą „przyjaźń”. Przedszkolaki z wielką radością towarzyszyły kucykom w ich przygodach. Poprzez wykonanie specjalnych zadań zdobywały różne sprawności. Każdą zdobytą sprawność zaznaczaliśmy na tablicy, na której znajdowały się imiona i nazwiska dzieci. Na zakończenie zajęć przedszkolaki otrzymały Dyplomy Przyjaźni.

JESIEŃ U PRZEDSZKOLAKÓW :)

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>