Przedszkole aktualnosci
DZIECI Z ODZIAŁU „0B” NA SPEKTAKLU „ALICJA W KRAINIE CZARÓW”

W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z oddziału 0b w ramach zajęć mają możliwość uczestnictwa w kółku podróżniczym „Dzieciaki na krańcu świata” prowadzonym przez p. Karolinę Tuszyńską. Spotkania mają na celu głównie poszerzanie wiedzy nt. życia na innych krańcach Ziemi, rozwijanie kreatywności oraz rozbudzanie ciekawości świata, kształtowanie postaw szacunku dla innych ludzi i dla inności oraz rozwijanie zainteresowania geografią i ekologią. Raz w miesiącu, zgłębiając określoną tematykę dzieci będą przenosić się na „krańce świata”. Treść zajęć będzie zróżnicowana i przygotowana tak, aby zachęcić wszystkich do aktywności. Posłużą temu prezentacje multimedialne, gry i zabawy w sali. Aby skonfrontować poznaną wiedzę z rzeczywistością, kilka razy w czasie roku szkolnego dzieci uczestniczyć będą także w wycieczkach.

Teatr Młodego Widza - PINOKIO

W dniu 03.10.2018 r. do naszej szkoły zawitał Teatr Profilaktyczno-  Edukacyjny Blaszany Bębenek, który przedstawił bajkę pt. Pinokio. W przedstawieniu uczestniczyły dzieci przedszkolne oraz klasy I-III.
Pinokio to znana przez dzieci bajka o drewnianym pajacu, który zostaje wystrugany z drewna przez ubogiego Dżepetto. Zaczyna on odczuwać ludzkie emocje, a także musi stanąć przed wieloma wyborami. Za dobre otrzymuje nagrody, a za złe ponosi konsekwencję. Największą z nich jest wydłużający się nos, który z każdym kolejnym kłamstwem staje się coraz większy.
W  bajce oprócz głównego bohatera Pinokia występowały żywe postacie takie jak Dżepetto, dyrektor cyrku, lis i animowana pacynka świerszcza. W spektaklu można było usłyszeć także autorskie utwory zaśpiewane na żywo oraz zmieniającą się, unikalną scenografię .W ten sposób dzieci mogły się przekonać, że „ kłamstwo ma krótkie nogi i długi nos”.

VII OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

20 września 2018 roku obchodziliśmy  już VII Ogólnopolski  Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu z tej okazji odbył się Wielki Balonowy Bal Przedszkolaka. Przedszkolaki  z dumą prezentowały swoje kolorowe stroje oraz przyniesione ze sobą ulubione zabawki.
Zabawy ruchowe odbywały się z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz chusty animacyjnej. Na zakończenie wspólnej zabawy każde dziecko wykonało swój medal Przedszkolaka. Mamy nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły przedszkolakom wiele uśmiechu.

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

Wycieczka do Biblioteki Publicznej w Lubczy 24 kwietnia przedszkolaki  wybrały się do Biblioteki Publicznej w Lubczy, dla niektórych była to pierwsza wizyta. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak powstaje książka, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem oraz jak można samodzielnie naprawić zniszczone egzemplarze. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Żegnając się  z panią dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki
i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Szanowni Rodzice,

Informujemy, że rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych rozpocznie się 05 marca 2018 r.   i potrwa do 31 marca 2018 do godziny 15.00 . Zapraszamy do zapoznania się z

Regulaminem Rekrutacji na  rok szkolny 2018/2019 oraz  do składania wniosków.

Wszystkie dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły.

W dokumentach do pobrania znajdują się:

1. Regulamin Rekrutacji Dzieci do Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Pod-stawowej im. Czesława Wojewody oraz do Punktu Przedszkolnego w Zespole Szkół w Lubczy na rok szkolny 2018/2019
2. Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym a także terminy składania dokumentów do przedszkoli publicz-nych na rok szkolny 2018/2019
3. Wniosek o przyjęcie dziecka do Punktu Przedszkolnego - załącznik nr 1
4. Zgłoszenie dziecka do Oddziału Przedszkolnego” (Zerówki) – załącznik nr 2
5. Oświadczenie rodziców o zatrudnieniu, prowadzeniu działalności gospodar-czej lub posiadaniu gospodarstwa rolnego – załącznik nr 3
6. Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka, kandydata do przedszkola lub oddziału przedszkolnego – załącznik nr 4
7. Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata – załącznik nr 5
8. Oświadczenie o kontynuowaniu nauki w przedszkolu przez rodzeństwo dziec-ka – zał. nr 6
9. Oświadczenie o nadzorze kuratorskim/wsparciu asystenta rodziny – załącznik nr7

10. Wniosek o przyjęcie dziecka na świetlicę w roku szkolnym 2018/2019 - załącznik nr.8

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>