Przedszkole aktualnosci
REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Szanowni Rodzice,

Informujemy, że rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych rozpocznie się 05 marca 2018 r.   i potrwa do 31 marca 2018 do godziny 15.00 . Zapraszamy do zapoznania się z

Regulaminem Rekrutacji na  rok szkolny 2018/2019 oraz  do składania wniosków.

Wszystkie dokumenty należy składać w sekretariacie szkoły.

W dokumentach do pobrania znajdują się:

1. Regulamin Rekrutacji Dzieci do Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Pod-stawowej im. Czesława Wojewody oraz do Punktu Przedszkolnego w Zespole Szkół w Lubczy na rok szkolny 2018/2019
2. Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym a także terminy składania dokumentów do przedszkoli publicz-nych na rok szkolny 2018/2019
3. Wniosek o przyjęcie dziecka do Punktu Przedszkolnego - załącznik nr 1
4. Zgłoszenie dziecka do Oddziału Przedszkolnego” (Zerówki) – załącznik nr 2
5. Oświadczenie rodziców o zatrudnieniu, prowadzeniu działalności gospodar-czej lub posiadaniu gospodarstwa rolnego – załącznik nr 3
6. Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka, kandydata do przedszkola lub oddziału przedszkolnego – załącznik nr 4
7. Oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata – załącznik nr 5
8. Oświadczenie o kontynuowaniu nauki w przedszkolu przez rodzeństwo dziec-ka – zał. nr 6
9. Oświadczenie o nadzorze kuratorskim/wsparciu asystenta rodziny – załącznik nr7

10. Wniosek o przyjęcie dziecka na świetlicę w roku szkolnym 2018/2019 - załącznik nr.8

MALI ODKRYWCY-EKSPERYMENTUJEMY W PRZEDSZKOLU

Dzieci uwielbiają odkrywać świat poprzez eksperymentowanie, jest to niezwykła okazja do poznania lub odkrycia czegoś nowego. Nasze eksperymenty rozpoczęliśmy od doświadczeń ze śniegiem. Poznaliśmy właściwości śniegu. Przedszkolaki miały okazję także zbadać co pływa, a co tonie w wodzie. Badaniem, które wywołało najwięcej emocji było wydobywanie dźwięków z różnych przedmiotów codziennego użytku tzw. „dziwna orkiestra”. Kolejnym doświadczeniem tym razem było sprawdzenie, w której butelce jest mniej, a w której więcej wody. Ponadto zrobiliśmy basen dla kaczuszek. Sprawdziliśmy ile potrzebują wody do pływania. W ostatni dzień naszego eksperymentowania odbyły się zajęcia kulinarne. Wspólnie przygotowaliśmy ciasto na naleśniki i rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania się. Na koniec udekorowaliśmy i serwowaliśmy naleśniki z czekoladą i owocami.

TYDZIEŃ TEATRU W PRZEDSZKOLU

W dniach od 11 do 15 grudnia nasze przedszkole stało się sceną teatralną, na której wystąpiły panie oraz dzieci z różnorodnym repertuarem teatralnym. Każda z form przekazu teatralnego wniosła w życie młodych odbiorców sztuki dużo radości i nauki. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat teatru. Potrafią rozróżnić pacynki, marionetki i kukiełki. Pracę plastyczno-techniczną wykonywały z wielkim zainteresowaniem i chęcią. Wiele pozytywnych emocji wywołał również teatrzyk cieni.

TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

6 listopada do przedszkola zadzwoniła Królowa Bajek. Przekazała dzieciom smutną wiadomość, iż zła czarownica Bambaryca w swojej złośliwości wtargnęła w nocy do Królestwa Bajek i poprzekładała strony w książkach. Postacie z bajek były zagubione i poprosiły przedszkolaków z Lubczy o pomoc. Czarownica zostawiła telegram i treści zadań do wykonania przez dzieci. Okazało się, że przedszkolakom zadania te nie sprawiły wiele trudności i z wielką przyjemnością je wykonywały. Najpierw w grupach układały puzzle z ilustracjami z bajek. Doskonale poradziły sobie także z dobieraniem rekwizytów do bohatera ulubionej bajki oraz z rozpoznawaniem tytułów na podstawie zagadek.  Największą radość sprawiło im zadanie, gdzie mogły zamienić się w ulubioną postać z bajki i ją naśladować. Po wykonaniu wszystkich poleceń dzieci otrzymały wiadomość od Królowej Bajek, która poinformowała je, że dzięki dobrze wykonanym zadaniom wszystkie postacie z bajek odnalazły swoje miejsce w książeczkach i od tej pory na zawsze już tam zostaną.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>