Przedszkole aktualnosci
PROJEKT „KSIĄŻKA”

W ramach zajęć przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego realizowały projekt pt. „Książka”. Głównym założeniem projektu było pogłębianie wiedzy oraz uaktywnianie dzieci do działań z książką, a także integrowanie społeczności przedszkolnej: dzieci, nauczycieli, rodziców i bibliotekarzy.
W czasie zajęć zorganizowany został w sali „Kącik książki” – w tym celu dzieci przynosiły do przedszkola z domu swoje ulubione książki. Wspólnie oglądaliśmy, czytaliśmy  i omawialiśmy  książeczki dla dzieci. Do głośnego czytania bajek zaprosiliśmy również rodziców. Odwiedziliśmy także bibliotekę szkolną. Dzieci zostały zapoznane ze sposobem wypożyczania książek, odpowiednim zachowaniem w bibliotece oraz z zasadami korzystania z książek. Dowiedziały się jak należy dbać o czysty i estetyczny wygląd książek. Na koniec zajęć przedszkolaki otrzymały dyplomy przyjaciół książek.

DZIECI Z ODZIAŁU „0B” NA SPEKTAKLU „ALICJA W KRAINIE CZARÓW”

W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z oddziału 0b w ramach zajęć mają możliwość uczestnictwa w kółku podróżniczym „Dzieciaki na krańcu świata” prowadzonym przez p. Karolinę Tuszyńską. Spotkania mają na celu głównie poszerzanie wiedzy nt. życia na innych krańcach Ziemi, rozwijanie kreatywności oraz rozbudzanie ciekawości świata, kształtowanie postaw szacunku dla innych ludzi i dla inności oraz rozwijanie zainteresowania geografią i ekologią. Raz w miesiącu, zgłębiając określoną tematykę dzieci będą przenosić się na „krańce świata”. Treść zajęć będzie zróżnicowana i przygotowana tak, aby zachęcić wszystkich do aktywności. Posłużą temu prezentacje multimedialne, gry i zabawy w sali. Aby skonfrontować poznaną wiedzę z rzeczywistością, kilka razy w czasie roku szkolnego dzieci uczestniczyć będą także w wycieczkach.

Teatr Młodego Widza - PINOKIO

W dniu 03.10.2018 r. do naszej szkoły zawitał Teatr Profilaktyczno-  Edukacyjny Blaszany Bębenek, który przedstawił bajkę pt. Pinokio. W przedstawieniu uczestniczyły dzieci przedszkolne oraz klasy I-III.
Pinokio to znana przez dzieci bajka o drewnianym pajacu, który zostaje wystrugany z drewna przez ubogiego Dżepetto. Zaczyna on odczuwać ludzkie emocje, a także musi stanąć przed wieloma wyborami. Za dobre otrzymuje nagrody, a za złe ponosi konsekwencję. Największą z nich jest wydłużający się nos, który z każdym kolejnym kłamstwem staje się coraz większy.
W  bajce oprócz głównego bohatera Pinokia występowały żywe postacie takie jak Dżepetto, dyrektor cyrku, lis i animowana pacynka świerszcza. W spektaklu można było usłyszeć także autorskie utwory zaśpiewane na żywo oraz zmieniającą się, unikalną scenografię .W ten sposób dzieci mogły się przekonać, że „ kłamstwo ma krótkie nogi i długi nos”.

VII OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA!

20 września 2018 roku obchodziliśmy  już VII Ogólnopolski  Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu z tej okazji odbył się Wielki Balonowy Bal Przedszkolaka. Przedszkolaki  z dumą prezentowały swoje kolorowe stroje oraz przyniesione ze sobą ulubione zabawki.
Zabawy ruchowe odbywały się z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz chusty animacyjnej. Na zakończenie wspólnej zabawy każde dziecko wykonało swój medal Przedszkolaka. Mamy nadzieję, że obchody tego święta dostarczyły przedszkolakom wiele uśmiechu.

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

Wycieczka do Biblioteki Publicznej w Lubczy 24 kwietnia przedszkolaki  wybrały się do Biblioteki Publicznej w Lubczy, dla niektórych była to pierwsza wizyta. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, jak powstaje książka, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem oraz jak można samodzielnie naprawić zniszczone egzemplarze. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Żegnając się  z panią dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki
i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>