DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

6 listopada do przedszkola zadzwoniła Królowa Bajek. Przekazała dzieciom smutną wiadomość, iż zła czarownica Bambaryca w swojej złośliwości wtargnęła w nocy do Królestwa Bajek i poprzekładała strony w książkach. Postacie z bajek były zagubione i poprosiły przedszkolaków z Lubczy o pomoc. Czarownica zostawiła telegram i treści zadań do wykonania przez dzieci. Okazało się, że przedszkolakom zadania te nie sprawiły wiele trudności i z wielką przyjemnością je wykonywały. Najpierw w grupach układały puzzle z ilustracjami z bajek. Doskonale poradziły sobie także z dobieraniem rekwizytów do bohatera ulubionej bajki oraz z rozpoznawaniem tytułów na podstawie zagadek.  Największą radość sprawiło im zadanie, gdzie mogły zamienić się w ulubioną postać z bajki i ją naśladować. Po wykonaniu wszystkich poleceń dzieci otrzymały wiadomość od Królowej Bajek, która poinformowała je, że dzięki dobrze wykonanym zadaniom wszystkie postacie z bajek odnalazły swoje miejsce w książeczkach i od tej pory na zawsze już tam zostaną.