MALI ODKRYWCY-EKSPERYMENTUJEMY W PRZEDSZKOLU

Dzieci uwielbiają odkrywać świat poprzez eksperymentowanie, jest to niezwykła okazja do poznania lub odkrycia czegoś nowego. Nasze eksperymenty rozpoczęliśmy od doświadczeń ze śniegiem. Poznaliśmy właściwości śniegu. Przedszkolaki miały okazję także zbadać co pływa, a co tonie w wodzie. Badaniem, które wywołało najwięcej emocji było wydobywanie dźwięków z różnych przedmiotów codziennego użytku tzw. „dziwna orkiestra”. Kolejnym doświadczeniem tym razem było sprawdzenie, w której butelce jest mniej, a w której więcej wody. Ponadto zrobiliśmy basen dla kaczuszek. Sprawdziliśmy ile potrzebują wody do pływania. W ostatni dzień naszego eksperymentowania odbyły się zajęcia kulinarne. Wspólnie przygotowaliśmy ciasto na naleśniki i rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania się. Na koniec udekorowaliśmy i serwowaliśmy naleśniki z czekoladą i owocami.