Teatr Młodego Widza - PINOKIO

W dniu 03.10.2018 r. do naszej szkoły zawitał Teatr Profilaktyczno-  Edukacyjny Blaszany Bębenek, który przedstawił bajkę pt. Pinokio. W przedstawieniu uczestniczyły dzieci przedszkolne oraz klasy I-III.
Pinokio to znana przez dzieci bajka o drewnianym pajacu, który zostaje wystrugany z drewna przez ubogiego Dżepetto. Zaczyna on odczuwać ludzkie emocje, a także musi stanąć przed wieloma wyborami. Za dobre otrzymuje nagrody, a za złe ponosi konsekwencję. Największą z nich jest wydłużający się nos, który z każdym kolejnym kłamstwem staje się coraz większy.
W  bajce oprócz głównego bohatera Pinokia występowały żywe postacie takie jak Dżepetto, dyrektor cyrku, lis i animowana pacynka świerszcza. W spektaklu można było usłyszeć także autorskie utwory zaśpiewane na żywo oraz zmieniającą się, unikalną scenografię .W ten sposób dzieci mogły się przekonać, że „ kłamstwo ma krótkie nogi i długi nos”.