DZIECI Z ODZIAŁU „0B” NA SPEKTAKLU „ALICJA W KRAINIE CZARÓW”

W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z oddziału 0b w ramach zajęć mają możliwość uczestnictwa w kółku podróżniczym „Dzieciaki na krańcu świata” prowadzonym przez p. Karolinę Tuszyńską. Spotkania mają na celu głównie poszerzanie wiedzy nt. życia na innych krańcach Ziemi, rozwijanie kreatywności oraz rozbudzanie ciekawości świata, kształtowanie postaw szacunku dla innych ludzi i dla inności oraz rozwijanie zainteresowania geografią i ekologią. Raz w miesiącu, zgłębiając określoną tematykę dzieci będą przenosić się na „krańce świata”. Treść zajęć będzie zróżnicowana i przygotowana tak, aby zachęcić wszystkich do aktywności. Posłużą temu prezentacje multimedialne, gry i zabawy w sali. Aby skonfrontować poznaną wiedzę z rzeczywistością, kilka razy w czasie roku szkolnego dzieci uczestniczyć będą także w wycieczkach.

Pierwszy wyjazd odbył się w miniony czwartek, 25.10.2018r. W związku z tematem „Tańce świata” Kółko Podróżnicze udało się do Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie na spektakl taneczny „Alicja w krainie czarów”. Widowisko było częścią Międzynarodowego Festiwalu Tańca SCENA OTWARTA. Na scenie wystąpili zawodowi tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz uczniowie ze Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca. Libretto łączyło tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to pojawienie się między innymi niezwykle malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak Kot o kilku obliczach, śmieszny Królik, barwne Kwiaty, Motyle, Duchy na elektrycznych deskorolkach, czy też stepujące Stonogi. Niezwykłość przedstawienia podkreślona została poprzez warstwę plastyczną obrazu: ponad dwieście, przygotowanych z rozmachem, oryginalnych kostiumów oraz bajkową scenografię.
Spektakl zrealizowano w radosny i kolorowy sposób, twórcy z poczuciem humoru opowiedzieli historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. Mnogość choreografii w różnych stylach tańca: poczynając od stepowania, rewię, musical oraz taniec jazzowy po taniec współczesny, pozwoliła zarówno dzieciom jak i dorosłym przenieść się do magicznego świata fantazji.
Było to niezwykłe spotkanie z tańcem i muzyką, które na długo pozostanie w naszej pamięci.