PROJEKT „KSIĄŻKA”

W ramach zajęć przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego realizowały projekt pt. „Książka”. Głównym założeniem projektu było pogłębianie wiedzy oraz uaktywnianie dzieci do działań z książką, a także integrowanie społeczności przedszkolnej: dzieci, nauczycieli, rodziców i bibliotekarzy.
W czasie zajęć zorganizowany został w sali „Kącik książki” – w tym celu dzieci przynosiły do przedszkola z domu swoje ulubione książki. Wspólnie oglądaliśmy, czytaliśmy  i omawialiśmy  książeczki dla dzieci. Do głośnego czytania bajek zaprosiliśmy również rodziców. Odwiedziliśmy także bibliotekę szkolną. Dzieci zostały zapoznane ze sposobem wypożyczania książek, odpowiednim zachowaniem w bibliotece oraz z zasadami korzystania z książek. Dowiedziały się jak należy dbać o czysty i estetyczny wygląd książek. Na koniec zajęć przedszkolaki otrzymały dyplomy przyjaciół książek.