PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ

Wsiadaj zimo na sanki i uciekaj już
zabierz śnieżne bałwanki, zabierz wiatr i mróz!

słowami tej piosenki dzieci z Punktu Przedszkolnego przegoniły zimę na następny rok, po czym rozpoczęły świętowanie z okazji nadejścia najpiękniejszej i długo wyczekiwanej pory roku - Wiosny.
Po powrocie Maluchów ze śniadania okazało się, że podczas ich nieobecności w sali pojawił się gość, który zostawił zielony list - dzieci nie miały wątpliwości, że zostawiła go Pani Wiosna.

Po odczytaniu listu przedszkolaki natychmiast przystąpiły do spełniania próśb Pani Wiosny: wysłuchały opowiadania o wiośnie, rozwiązywały zagadki o wiosennych symbolach, wykonały piękne przebiśniegi, a na końcu wzięły udział w wielkim balu w rytm wiosennych przebojów. Aura sprzyjała również wyjściu na długi spacer, podczas którego dzieci szukały oznak wiosny. Jednak największą radość sprawiła przedszkolakom wesoła zabawa na placu zabaw, który również tęsknił za dziećmi podczas długiej zimy.