BIBLIOTEKA ZAPRASZA!
Biblioteka szkolna wita wszystkich w nowym roku szkolnym 2016/2017. Wspaniale, że w czasie wakacji nie zapomnieliście o czytaniu. Oto tytuły książek przeczytanych przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum: 1. ,,Wakacje z duchami” - Adam Bahdaj 2. ,,Bracia Lwie Serce” – Astrid Lindgren 3. ,,Wesele” - Stanisław Wyspiański 4. ,,Magiczne drzewo. Pojedynek” – Andrzej Maleszko 5. ,,Opowieści z Narnii” – C. S. Lewis 6. ,,Ania z Zielonego Wzgórza” – L. M. Montgomery 7. ,,Emilka szuka swojej gwiazdy” – L. M. Montgomery 8. ,,Wymarzony dom Ani” – L. M. Montgomery 9. ,,Dorosłe życie Emilki” L. M. Montgomery 10. ,,Specjały siostry Anastazji” 11. ,,Dom nad jeziorem” - Kate Morton 12. ,,Dziennik” - Anne Frank 13. ,,Długie pożegnanie” - Raymond Handler 14. ,,Dawca” – Lois Lowry 15. ,,Autobiografia Malcolma X „ – Alex Haley 16. ,,Przedwiośnie” – Stefan Żeromski 17. ,,Latająca rodzinka” – Andrzej Grabowski 18. ,,W 80 dni dookoła świata” – Juliusz Verne 19. ,, Ronaldo. Chłopiec , który wiedział, czego chce” – Yvette Żółtowska - Darska 20. „ Ja, Ibra” – David Lagercrantz 21. ,,Pałac Północy” – Carlos Ruiz Zafon 22. ,,Gwiazd naszych wina” – John Green 23. ,, Papierowe miasta” – John Green 24. ,,Szukając Alaski” – John Green 25. ,,19 razy Katharine” - John Green 26. ,,Ten jeden dzień” – Gayle Forman 27. ,,Zostań, jeśli kochasz” – Gayle Forman 28. ,,Wróć, jeśli pamiętasz” – Gayle Forman 29. ,,Kwiaty na poddaszu” – Virginia C. Andrews 30. ,, W śnieżną noc” – John Greek 31. ,,Lekkie życie Barnabyego Brocketa” - John Boyne 32. ,,Błękitna miłość” - S.C. Ransom 33. ,,Pocałunek anioła” - Elizabeth Handler 34. ,,Złe dziewczyny” - Katie Alender 35. ,,Olivier i zeszyt z marzeniami” - Sally Nicholas 36. ,,Tam, gdzie spadają anioły” - Dorota Tyrakowska 37. ,,Aura” - Alyson Noel 38. ,,Lśniąca pułapka” - Alyson Noel 39. ,,Chłopiec w pasiastej piżamie” - John Greek 40. ,,Most do Terabithii” - Katherine Paterson Wspaniale, że tyle dziewczyn i chłopców czytało podczas wakacyjnego wypoczynku. Szkoda jednak, że wiele osób nie przyniosło karteczek z nazwiskiem autora i tytułem przeczytanej książki. Z pewnością można to "odpracować” w październiku – który jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W każdej klasie są informacje, dotyczące konkursów związanych z obchodami tego miesiąca – można wykonać rysunek,napisać wiersz lub tekst dotyczący czytania, biblioteki lub ulubionej książki. Biblioteka zaprasza wszystkich chętnych!