Przedszkole

Nauczyciele

Statystyka

Użytkowników : 4
Artykułów : 986
Zakładki : 6
Odsłon : 697254

Wycieczka do Chorzowa i Krakowa w ramach Projektu „Dobra Szkoła – Lepszy Start”

30 listopada uczniowie klas I–III gminy Ryglice / z naszej szkoły 16 osób/ uczęszczający na zajęcia matematyczno – przyrodnicze w ramach projektu „Dobra Szkoła – Lepszy Start” wyjechali na wycieczkę do Chorzowa i Krakowa. W słynnym chorzowskim planetarium obejrzeli bardzo ciekawą projekcję o planetach i innych ciałach niebieskich. To była bardzo ciekawa lekcja astronomii, która poszerzyła i utrwaliła wiedzę o Kosmosie zdobytą wcześniej na zajęciach z Projektu. Dobrze się złożyło, bo pod hasłem Kosmosu przebiegała również tegoroczna Noc Naukowa w młodszych klasach w naszej szkole. Uczniowie posiadali więc duży zasób wiedzy na ten temat, a ta niezwykła podróż po niebie jeszcze bardziej przybliżyła im tajniki naszej galaktyki i całego Wszechświata. Po zjedzeniu smacznego obiadu uczestnicy wycieczki wyjechali do Krakowa, gdzie w kinie IMAX obejrzeli film przyrodniczy pt. „Dzikie z natury 3D”. Była to inspirująca opowieść o miłości, poświęceniu i nadzwyczajnej więzi między ludźmi i zwierzętami. Film ukazywał osierocone orangutany i słonie oraz wyjątkowych ludzi, którym udało się je nie tylko uratować i wychować, ale również przywrócić im życie na wolności. Podejrzenie tych cudów natury w trójwymiarze było niezwykłym przeżyciem dla dzieci.   Smacznym i bardzo miłym zakończeniem wycieczki był McDonald”s i zestaw Happy Meal z zabawką – niespodzianką. Wszyscy uczniowie wrócili do domów pełni wrażeń i nowych doświadczeń, a wiedza, jaką zdobyli w trakcie wycieczki z pewnością zaowocuje nowymi zainteresowaniami i pasjami.

 

Tłumaczenie

English French German Italian Spanish  

Program Comenius

Lubecka Noc Naukowa

 

szk odkrywcow   

wiarygodnaszkoła

szkola w ruchu