WSPÓLPRACA ZE SZKOŁĄ W ISTAMBULE.

Wraz z nadejściem wiosny zawitał do Naszej Szkoły program eTwinning – edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich oraz państwach partnerskich. Uczniowie wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.
Piętnastu uczniów z klasy II B Szkoły Podstawowej dołączyło do programu pracując nad projektem „Let’s make friends” we współpracy ze szkoła podstawową w Istambule, Turcji. Projekt ten rozpoczął się w kwietniu i będzie trwał do końca roku szkolnego. W ramach projektu uczniowie przygotowują różnorodne prezentacje, plakaty oraz filmiki przedstawiając informacje o sobie, o swoim hobby, ulubionym zwierzątku oraz państwie, które są następnie przesyłane za pośrednictwem specjalnego portalu do Naszej szkoły partnerskiej w Turcji. Uczniowie mają szansę wykorzystać w praktyce znajomość języka angielskiego oraz poznać nowe słownictwo i wyrażenia. Jest to dla nich niezapomniana przygoda, która rozwija ich umiejętności językowe, a także pozwala poznać nowych przyjaciół.

Trzymamy kciuki za wszystkich naszych eTwinnerów, a efekty ich pracy będzie można wkrótce podziwiać na Naszej stronie internetowej.

Nasi Partnerzy...