Super Koderzy

Super Koderzy
My też będziemy #SuperKoderami

superkoderzy logo

Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła znalazła się w grupie 140 szkół z całej Polski zakwalifikowanych do programu #SuperKoderzy, prowadzonego przez Fundację Orange i już od września rozpoczniemy zajęcia z programowania!

W maju 2019 r. uczniowie klasy VIa przygotowali filmik zgłoszeniowy, w którym zaprosili #SuperKoderów do Naszej szkoły i wyrazili chęć udziału w ścieżce tematycznej „Pogromcy języków – język angielski”. Co nas teraz czeka? Stworzymy interaktywne widowisko na podstawie powieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, w którym rolę Dorotki zagra …. robot mBot. Uczniowie oprócz kodowania robotów, przygotują animację wzbogaconą o dialogi nagrane przez nich w j. angielskim.

Dzięki dotacji programu zakupimy niezbędny sprzęt – w tym roboty mBot.

Podczas zajęć uczniowie poznają podstawy programowania, kodowania, a także rozwiną kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w grupie.

Obejrzycie nasz filmik -----> Kliknij

SuperKoderzy na start!

Ten dreszczyk emocji w oczekiwaniu na paczkę z robotami… Już są! Dotarło do nas 5 mBotów, na które z niecierpliwością czekali nasi szkolni #SuperKoderzy – 24 uczniów z klasy 6a i 7a. Rozpoczęliśmy dziś wielką przygodę z programowaniem i wykonaliśmy pierwszy krok, aby stać się „Pogromcami Języków” pod opieką pani Magdaleny Przeniosło i pani Klaudii Janigi.

Za nami pierwsze zajęcia, na których odświeżyliśmy wiadomości o programie Scratch, a przed nami cykl zajęć, podczas których stworzymy interaktywne widowisko na podstawie powieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”.

Śledźcie dalsze losy naszych #SuperKoderów i mBotów.

#SuperKoderzy #FundacjaOrange

Zapraszamy na stronę programu https://szkoly.superkoderzy.pl/lubcza-2020/