ROK WOLONTARIATU
KLUB WOLONTARIUSZA: W ŚWIECIE BAJEK…

W dniu 06.04.018 r. siedem wolontariuszek Szkolnego Klubu Wolontariusza spotkało się z dziećmi oddziału przedszkolnego, aby wspólnie spędzić czas. Starsze koleżanki przygotowały ciekawą bajkę „O dwóch myszkach” z cyklu bajek o przyjaźni. Następnie każde dziecko otrzymało kolorową kartkę na której narysowało wybranego bohatera bajki tak jak go sobie wyobraża. Pracę zakończyliśmy wykonaniem wspólnego plakatu oraz pamiątkowego zdjęcia.

25 FINAL WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej WOŚP była zbiórka pieniężna dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Czternastu wolontariuszy naszej szkoły przez wiele godzin kwestowało na ulicach naszej miejscowości, zbierając łącznie 2741,39 zł i 2 euro.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy i do następnego roku!

POTENCJAŁ JEST W NAS!

Papież Franciszek powiedział : ,,Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”. Wolontariat to niezapomniana przygoda. Współczesny świat jest czasem ciągłych zmian, a bycie wolontariuszem do tych zmian przygotowuje. Dzięki temu młodzi ludzie mogą realizować własne zainteresowania i pasje. Wartością  wolontariatu jest wzbogacenie życia o kluczowe umiejętności, takie jak dostrzeganie potrzeb innych, budowanie trwałych relacji i więzi, nauka tolerancji i odpowiedzialności za siebie i innych. Te cenne wartości chcieliśmy przekazać  w trakcie apelu zorganizowanego dnia 21 grudnia. Uczniowie nie tylko przedstawili idee przewodnie wolontariatu, ale również odegrali scenki pomagające głębiej zrozumieć te treści. W naszej szkole także działa koło wolontariatu. Jego koordynatorem jest pani pedagog, która kieruje pracami dwudziestu uczniów. Apel ten miał nie tylko przybliżyć wartości wolontariatu, ale zachęcić innych do bezinteresownej pomocy potrzebującym

GÓRA GROSZA ZEBRANA!

W dniach 28.11.2016 – 09.12.2016r. r. rozpoczęliśmy wielką zbiórkę ,,grosików” na rzecz dzieci             z domów dziecka. Na terenie szkoły zostały rozwieszone plakaty informujące o akcji i celach zbiórki. Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu pod organizatora akcji na terenie szkoły, przeprowadzili zbiórkę groszy. Przez 2 tygodnie uczniowie skrzętnie opiekowali się zbiórką grosików, do której licznie włączyła się cała społeczność uczniowska i wszyscy pracownicy naszej szkoły W sumie zebraliśmy 3460 sztuk monet w kwocie 116 zł. które w styczniu przekażemy Towarzystwu Nasz Dom. Serdecznie dziękujemy uczniom i pracownikom naszej szkoły za poparcie akcji. Po raz kolejni pokazaliście, że możemy na was liczyć, że jesteście wrażliwi na krzywdę innych.

JESTEŚCIE WSPANIALI!

ROK SZKOLNY 2016/2017 ROKIEM WOLONTARIATU: UCZYMY SIĘ POMAGAĆ

W poniedziałek 14 listopada w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja życia. Uczniów klas III gimnazjum odwiedziła Pani Daria McDonagh wolontariuszka Tarnowskiego Hospicjum Domowego. Podczas zajęć poruszony został trudny temat śmierci. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega pomoc rodzinie w sprawowaniu opieki nad osobą chorą w stanie terminalnym, przebywającą w domu. Pani Daria opowiedziała jak wygląda praca wolontariuszy hospicjum na co dzień, jakim sprzętem się posługują. Podzieliła się również z nami swoimi przemyśleniami na temat wolontariatu i pomagania oraz życia .W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przyłączyła się do akcji Pola Nadziei z której dochód przeznaczony będzie właśnie na pomoc Tarnowskiemu Hospicjum Domowemu.

POLA NADZIEI- UCZYMY SIE POMAGAĆ

„Pola Nadziei” to międzynarodowa akcja przypominająca o osobach nieuleczalnie chorych, cierpiących w domach i hospicjach. Zainicjonowana została przez szkocką organizację Marie Curie Center Care w 1997 r., a już rok później została zaszczepiona na gruncie polskim. Głównymi celami akcji jest pozyskiwanie środków finansowych na potrzeby hospicjów, edukacja dotycząca metod i pracy z nieuleczalnie chorymi oraz propagowanie w społeczeństwie postaw otwartych na drugiego człowieka. Symbolem akcji są kwiaty - żonkile. Główne działania realizowane w ramach akcji „Pola Nadziei” to jesienne sadzenie żonkili na wybranych miejscach na terenie szkoły, uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby chorego człowieka oraz prowadzenie kwest i zbiórek publicznych. Nasza szkoła w tym roku szkolnym przyłączyła się do tej ważnej akcji. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu 21 października na przyszkolnej rabatce zasadzili 70 cebulek żonkili. Kwiaty te, kiedy zakwitną wiosną, zostaną rozprowadzone, a pozyskane fundusze przekażemy na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego.

WARTO POMAGAĆ!