GMINNE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM

W dniach 13,14 i 17 listopada w Zespole Szkół w Lubczy odbyły się zawody gminne w tenisie stołowym. Pierwszego i drugiego dnia o prym walczyli uczniowie Szkół Podstawowych, a trzeciego Gimnazjaliści.
13 listopada w grze o tytuł Indywidualnego Mistrza Gminy Ryglice wzięło udział 24 chłopców i 23 dziewczyn z sześciu szkół naszej gminy. Zabrakło tylko reprezentacji Szkoły Podstawowej w Zalasowej. Po kilku godzinnych zmaganiach wyłoniona została najlepsza czwórka turnieju, która tym samym zapewniła sobie awans do półfinału powiatowego.

Wśród dziewcząt:

Im. Kapłon Małgorzata SP Wola Lubecka
IIm. Tomaszowicz Daria SP Bistuszowa
IIIm. Wiśniowska Ewelina SP Kowalowa
IVm. Kapa Natalia SP Wola Lubecka

W śród chłopców:

Im. Filip Łukasz  SP Ryglice
IIm. Psioda Krzysztof SP Wola Lubecka
IIIm. Usarz Szczepan SP Ryglice
IVm. Gubernat Michał SP Wola Lubecka

Najwyżej sklasyfikowanym uczniem naszej szkoły był Sebastian Olszówka, który uplasował się na 12 pozycji.

Następnego dnia reprezentacje szkół walczyły o miano najlepszej w grze drużynowej, która składa się zarówno z gier pojedynczych jak również z gry podwójnej tzw. debla. Na starcie pojawili się przedstawiciele szkół podstawowych z Bistuszowej, Jonin, Kowalowej, Ryglic Woli Lubeckiej, Zalasowej i gospodarzy z Lubczy. Zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Ryglicach i to oni uzyskali awans do wyższego szczebla rozgrywek.

Ostatni dzień zmagań przyniósł nam gospodarzom najwięcej radości i zadowolenia ponieważ to uczniowie naszego gimnazjum okazali się najlepsi zarazem indywidualnie jak i drużynowo. Wszyscy nasi reprezentanci uzyskali awans do półfinału powiatowego. I tak w kategorii dziewcząt:

Im.   Rośko Renata Gim. Lubcza
IIm. Gilska Karolina Gim. Lubcza
IIIm. Klucznik Kinga Gim. Lubcza
IVm. Raś Alicja  Gim. Ryglice

W kategorii chłopców:
Im.  Kłusek Krzysztof Gim. Lubcza
IIm. Trojanowski Jakub Gim. Ryglice
IIIm. Proszowski Bartłomiej Gim. Lubcza
IVm. Kumięga Michał Gim. Lubcza

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów na wyższym szczeblu rozgrywek.