Aktualności
Erasmus+ UCZNIOWIE Z LUBCZY TYM RAZEM W RZYMIE. RELACJA Z WYMIANY MIĘDZYNARODOWEJ UCZNIÓW W PROJEKCIE „EXPLORE THE WORLD – INSPIRE YOURSELF” REALIZOWANYM W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+ PDF Drukuj Email
środa, 16 stycznia 2019 18:53

Watykan, Kaplica Sykstyńska, Forum Romanum, Koloseum… Klimat „wiecznego miasta”, włoska kuchnia i serdeczna gościnność to wszystko, czego mogliśmy doświadczyć podczas spotkania międzynarodowego w ramach programu ERASMUS+. Celem projektu jest wszechstronny rozwój uczniów oraz motywowanie ich do nauki z wykorzystaniem innowacyjnych metod.
W dniach 18 – 24 listopada 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy – uczestniczyli w wymianie międzynarodowej w Rzymie wraz z partnerami z Norwegii, Grecji oraz Włoch w ramach projektu „Explore the World – Inspire Yourself”.  Piętnastoosobowy zespół (12 uczniów i 3 nauczycieli) odkrywał sekrety RZYMU oraz uczestniczył  w ciekawych i innowacyjnych zajęciach przygotowanych przez gospodarzy – nauczycieli i uczniów ze szkoły Luigi Settembrini.
Każdy dzień dostarczał nowych wrażeń. Do niezapomnianej przygody zaliczyć należy zwiedzanie urzekającego swym pięknem parku Villa Torlonia i poznawanie jego historii metodą questu. Współpracując w międzynarodowych grupach, uczniowie odkrywali tajniki architektoniczne i historyczne tego miejsca.

„POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE” – 27 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 stycznia 2019 14:06

13 stycznia to dzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze naszej szkoły już po raz kolejny włączyli się do tej ogólnopolskiej akcji, kwestując przez wiele godzin na ulicach miejscowości. Zebraliśmy kwotę 2519,39 zł i 2,20 euro.
Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na zakup nowoczesnego sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
DZIĘKUJEMY SERDECZNIE WSZYSTKIM OFIARODAWCOM!

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>