BEZPIECZNE FERIE 2018 PDF Drukuj Email
piątek, 09 lutego 2018 12:53

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

Od poniedziałku 12 lutego 2018 r. rozpoczynamy długo wyczekiwane ferie zimowe. Nie zapominajmy o dobrej zabawie ale najważniejsze: pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym i innych.

Oto kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, aby bezpiecznie spędzić wolny czas:

• Nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych,
  • Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew,
  • Dostosuj się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodź w poprzek toru,
  • Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy,
  • Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe,
  • W czasie zjeżdżania zachowujemy bezpieczną odległość między sankami,
  • Nie doczepiamy sanek do samochodu,
  • Rzucając się śniegiem nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby,
  • Na łyżwach jeździmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgamy się po lodzie na rzece lub stawie,
  • Nie przebiegamy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.
  • Bądźmy widoczni na drodze – nośmy odblaski
  • Ubieramy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze,
  • W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną,

Zima to pora roku kiedy bardzo łatwo o przemoczenie ubrania i wychłodzenie organizmu, należy jak najszybciej zdjąć mokre rzeczy, osuszyć ciało i szybko założyć suche ubranie, wskazanym jest napić się gorącej herbaty.

Pamiętaj!
Zawsze jeśli jesteś świadkiem wypadku, jak najszybciej poinformuj o tym osobę dorosłą. Powinieneś spokojnie i jak najdokładniej opisać to co i gdzie się wydarzyło. Powinieneś wiedzieć również, że ofiara wypadku może być w szoku i wypowiadane przez nią słowa czy polecenia mogą nie mieć sensu.

Telefony alarmowe:

112 – pogotowie, policja, straż pożarna

997 – Policja

998 - Straż Pożarna

Nie dzwoń nigdy dla zabawy!! To może kosztować czyjeś życie.

Wszystkim życzymy udanych i bepiecznych ferii!!

Poprawiony: piątek, 09 lutego 2018 12:58

ENGLISH IS FUN – MAMY LAUREATÓW! PDF Drukuj Email
wtorek, 30 stycznia 2018 21:56

W dniu 30 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach odbył się IX Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjów. W konkursie wzięło udział dwunastu uczniów z pięciu gimnazjów, a naszą Szkołę reprezentowali uczniowie klasy III B – Magdalena Niemiec, Kamila Ludwin i Sebastian Olszówka, którzy zostali laureatami konkursu.
I miejsce – Sebastian Olszówka
III miejsce – Magdalena Niemiec
III miejsce – Kamila Ludwin
Uczniowie zmierzyli się z testem leksykalno-gramatycznym, a także wypowiedzią ustną na temat miejsca, które chcieliby zobaczyć. Sebastian chciałby wybrać się na księżyc, Magdalena chętnie zobaczy Londyn, a Kamila Kapadocję.
Trzymamy kciuki, żeby ich marzenia się spełniły, a tymczasem gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Poprawiony: wtorek, 30 stycznia 2018 22:00

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>