Przedszkole

Nauczyciele

Statystyka

Użytkowników : 3
Artykułów : 1044
Zakładki : 6
Odsłon : 753373

Narodowe czytanie ,,Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w Lubczy PDF Drukuj Email
czwartek, 24 sierpnia 2017 13:18

  

  W odpowiedzi na przesłanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zachęcające do wzięcia udziału       w akcji społecznej ,,Narodowe Czytanie 2017’’, propagującej czytelnictwo i wybitną polską literaturę, Gminna Biblioteka Publiczna w Ryglicach Filia w Lubczy podjęła się koordynowania akcji, która odbędzie się 2 września 2017 roku o godz. 18.00 w budynku Zespołu Szkół w Lubczy.

            W szóstej edycji, w drodze głosowania to właśnie ,,Wesele’’ Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane do wspólnej lektury. Jak napisał w swoim przesłaniu Pan Prezydent RP Andrzej Duda            "… Przypomnijmy sobie niepowtarzalny nastrój Wesela, wyjątkowych bohaterów dramatu, jego refleksyjność, ale też ironię i cięty język. Doceńmy piękną polszczyznę, dialog z tradycją, a także przenikliwe diagnozy dotyczące losów Rzeczypospolitej. […] Dziś, w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, warto na nowo przeczytać Wesele’’.
Partnerami akcji ,,Narodowe Czytanie 2017’’ są: Zespół Szkół w Lubczy, Ośrodek Kultury              w Ryglicach Filia w Lubczy oraz Klub Seniora w Lubczy.
Patronat lokalny akcji sprawuje Burmistrz Ryglic, a patronat medialny –Portal Internetowy Ryglice-Okolice.pl.
Honorowy Patronat akcji sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję ,,Narodowego Czytania’’ i przybycie w dniu 2 września do Zespołu Szkół w Lubczy.

                                                                              

Poprawiony: czwartek, 24 sierpnia 2017 13:29
 

Tłumaczenie

English French German Italian Spanish  

Program Comenius

Lubecka Noc Naukowa

 

szk odkrywcow   

wiarygodnaszkoła

szkola w ruchu