TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZEJ SZKOLE PDF Drukuj Email
sobota, 25 listopada 2017 00:00

„Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia, ale ich echa są naprawdę nieskończone” – Matka Teresa

W dniach 17 – 24.11.2017 r. w Zespole Szkół w Lubczy odbywał się Szkolny Tydzień Życzliwości i Pozdrowień. W czasie tych dni mocno akcentowana była postawa życzliwości w stosunku do innych osób. Wychowawcy wraz z uczniami przygotowali wiele działań mających zwrócić uwagę wszystkich, że bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania.
Szkolny Tydzień Życzliwości i Pozdrowień został zainagurowany podczas Lubeckiej Nocy Naukowców 17.11.2017 r. W przygotowanej wcześniej sali – Sali Życzliwości wszyscy goście mogli zapoznać się  ideą Światowego Dnia Życzliwości, pozdrowić wybrane osoby za pomocą Drzewa Życzliwości, a najmłodsi podczas warsztatów plastycznych wykonywali Ordery życzliwości. Każdy, kto odwiedził na salę nr 209 został obdarowany uśmiechniętą buźką – szkolnym znakiem życzliwości.

Poniedziałek był dniem pozytywnych słów. Uczniowie oraz nauczyciele wspólnie tworzyli szkolną bazę takich słów. W tym dniu Samorząd Uczniowski obdarował każdego ucznia oraz nauczyciela buźką z wesołym uśmiechem. Klasa IV wspólnie z zaproszonymi rodzicami wykonała piękne kwiaty z pozytywnymi słowami, które wręczone zostały pracownikom i nauczycielom. Natomiast tematem zajęć w przedszkolu była przyjaźń. We wtorek wszyscy ubrali się na niebieski – kolor życzliwości.  Klasy III gimnazjum zorganizowały dla uczniów aktywne przerwy, natomiast przedszkolaki wykonały Serce Życzliwości oraz przenieśli się do Krainy Życzliwości słuchając bajki „Zaczarowany flet”. Środa była dniem pozdrowień – klasy II gimnazjum wspólnie ze wszystkimi uczniami utworzyli Łańcuch Życzliwości, a uczniowie z klas VI rozdali pozdrowienia przesłane dla nauczycieli oraz uczniów za pomocą skrzynki pozdrowień.  Odziały O a i b zapoznały się z tematyką przyjaźni oraz  wspólnie  opracowali plakat pt. „Jeśli jakaś dłoń ma swoje miejsce w drugiej dłoni, to właśnie przyjaźń jest”. Czwartek był dniem ciszy, spokoju. Przerwa 9.35 – 9.45 była przerwą ciszy podczas której uczniowie w ciszy mogli odpocząć przed koleją lekcją. Piątek był dniem podsumowań Samorząd Uczniowski podziękował każdemu uczniowi za włączenie się w działania, a przedszkolaki oraz klasa III b SP podczas spaceru po najbliższej okolicy z transparentami oraz uśmiechniętymi buźkami przekazywali życzliwość wszystkim spotkanym.
Mamy nadzieję, że życzliwość, o której tak dużo mówiliśmy, będzie obecna w życiu każdego z nas codziennie.

Poprawiony: piątek, 29 grudnia 2017 11:17