VIDEOKONFERENCJA- „PRAWA DZIEWCZYN I KOBIET” PDF Drukuj Email
środa, 22 listopada 2017 00:00

Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie międzynarodowe  w ramach programu „Generation Global”. Tym razem nasi gimnazjaliści mieli przyjemność brać udział w dyskusji z młodzieżą ukraińską, pochodzącą ze szkoły:  Ulianovka Gymnasium 1 oraz z Indii ze szkoły Mahatma Azhagar Koil School. Temat, który był poruszany podczas spotkania to „The Rights of Girls & Women”. W pierwszym punkcie gimnazjaliści omawiali możliwości rozwoju i bariery jakie kobiety u władzy napotykają na swojej drodze. Następnie uczestnicy dialogu zaprezentowali postacie kobiet, które ich inspirują. Nasi uczniowie opowiedzieli między innymi o Marii Skłodowskiej-Curie, Wisławie Szymborskiej, ale również o kobietach z ich rodzin, które również są dla nich inspiracją. Podczas dyskusji podkreślono wszystkie  prawa kobiet i rozmawiano o poszanowaniu ich praw. Uczestnicy zadawali sobie wiele pytań i udzielali odpowiedzi w języku angielskim. To nie było nasze ostatnie spotkanie online. Kolejne odbędzie się już wkrótce.