„ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 stycznia 2018 13:38

Uczniowie oddziałów Oa i Ob biorą udział w projekcie edukacyjnym „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Zamysłem twórców projektu jest także kształcenie rodziców jako osób, od których zależy całokształt stylu życia rodziny
i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Za nami sezon jesienny projektu! W ramach jego realizacji podjęto szereg zaplanowanych działań.
Przeprowadzono zajęcia edukacyjne:
• „Co należy jeść aby być zdrowym” – lekcja ta miała na celu uświadomić dzieciom, że bardzo ważna jest zdrowa dieta aby czuć się dobrze i być zdrowym, a na zadanie domowe mieli z rodzicami wypełnić kartę pracy „Co należy jeść aby być zdrowym?”.
Z przyniesionych przez dzieci kart zrobiliśmy małą książeczkę z naszymi zdrowymi przepisami i podzieliliśmy się nimi z wszystkimi w grupie.
• „Aktywnie spędzamy czas” – ta lekcja miała uświadomić dzieciom jak ogromny wpływ ma aktywność ruchowa na nasze zdrowie. Wspólnie ustaliliśmy listę ulubionych gier i zabaw, w które można bawić się w przedszkolu.
Zorganizowano konkursy tematycznie powiązane z zajęciami lekcyjnymi:
• „Rysunek zdrowej przekąski”
• Plakat „Dbam o zdrowie  – dobrze się odżywiam i jestem aktywny”.
Przeprowadzono akcję promującą zdrowe odżywianie, która odbyła się  na korytarzu szkolnym, a celem było zaprezentowanie starszym kolegom zdobytej wiedzy, a także nakłonienie ich do zmiany złych nawyków żywieniowych. Dzieci promowały wiedzę na temat wpływu sposobu odżywiania na zdrowie oraz częstowały kolorowymi i zarazem zdrowymi kanapkami. Zaprosiły także do obejrzenia wystawy prac wykonanych przez grupę promującą zdrowe odżywianie  oraz książeczki ze zdrowymi przekąskami.
Uczniowie i Rodzice bardzo chętnie podejmują i aktywnie włączają się wykonywanie zadań w ramach realizacji projektu. Dzieci coraz chętniej sięgają po „zdrowe przekąski”.