LUBELLA INSPIRUJE I EDUKUJE- GOTUJMY ZDROWO! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 stycznia 2018 11:28

Uczniowie klasy VI b brali udział w Programie Edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje”, którego celem było podniesienie świadomości uczniów polskich szkół na temat zasad prawidłowego odżywania się oraz zwrócenia uwagi młodzieży na rolę produktów zbożowych w codziennej diecie. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie zdobyli wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz mieli okazję do wspólnej zabawy podczas przygotowywania potraw zawierających produkty zbożowe. Działania w projekcie były podzielone na trzy etapy. Pierwszym z nich było przypomnienie wiadomości na temat zdrowego odżywiania. Po przysposobieniu tej wiedzy nadszedł czas na drugi etap projektu, w którym uczniowie brali udział w grze szkolnej dotyczącej zdrowej diety. Zadaniem trzeciego etapu było przygotować danie, które zawierało produkty zbożowe.  Uczniowie wcielając się w rolę małego kucharza przygotowali jogurtowe śniadania. Potem nastąpiła degustacja i chwila na pamiątkowe zdjęcia.