WYRÓŻNIENIE W PROGRAMIE GENERATION GLOBAL PDF Drukuj Email
środa, 17 stycznia 2018 08:35

Nasza szkoła została wyróżniona nagrodą SILVER AWARD za udział w międzynarodowym programie Generation Global. Program ten został założony przez Fundację Tonego Blaira. Celem projektu jest promowanie szacunku i zrozumienia na temat głównych światowych religii i pokazania, jak potężną siłę we współczesnym świecie odgrywa wiara. Pomaga on zwiększyć zrozumienie różnych wyznań i wykształcić umiejętność tolerancji. Uczniowie naszego gimnazjum już od kilku lat biorą czynny udział w videokonferencjach w ramach tego projektu. Gimnazjaliści poznają innych rówieśników, a także przekazują uwagi i przemyślenia dotyczące różnych kultur, religii i tradycji.  Uczniowie rozmawiają i wymieniają poglądy z młodzieżą z różnych stron świata, m.in. z Europy, Azji czy Ameryki Północnej. Naszym celem jest kontynuowanie tej niezwykłej przygody z tym programem.