„WYJŚĆ POZA SCHEMAT”- przedstawienie profilaktyczne PDF Drukuj Email
czwartek, 01 marca 2018 21:29

W dniu 27.02.2017 r. uczniowie klas IV – VII obejrzeli przedstawienie profilaktyczne „Wyjść poza schemat” w wykonaniu aktorów krakowskiego Impresariatu Artystycznego „Inspiracja”. Spektakl podejmował problematykę cyberprzemocy oraz agresywnych zachowań wśród nastolatków. Uczniowie mogli zobaczyć jak nieodpowiednie korzystanie z telefonu
i komputera może popsuć relacje między ludźmi i jak przydatne może być wtedy słowo „przepraszam”. Przesłanie spektaklu było jednoznaczne – nikt w wirtualnym świecie nie jest anonimowy, a nieodpowiednie zachowanie pociąga za sobą konsekwencje. Po zakończonym przedstawieniu aktorzy uświadomili uczniom, że należy reagować na cyberprzemoc poprzez mówienie o niej osobom dorosłym – np. rodzicom, nauczycielom w szkole lub rodzeństwu, koleżankom i kolegom. Osoba, która przerywa przemoc, szuka pomocy ratuje nie tylko ofiarę ale także sprawcę.

Zaprezentowany uczniom spektakl profilaktyczny został sfinansowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. DZIĘKUJEMY.