SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE - TO MY! PDF Drukuj Email
niedziela, 04 marca 2018 00:00

W dniu 23 stycznia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy spotkali się z dietetykiem z Poradni Dietetycznej  „Kułaga Synergy” panią Moniką Podos. Prelekcja odbyła się w ramach  programu „Szkoła promująca zdrowie”. Pani dietetyk szczegółowo omówiła wszystkie zasady racjonalnego żywienia oraz główne błędy żywieniowe prowadzące m.in. do nadwagi i otyłości, a w konsekwencji do wielu groźnych chorób. Uczniowie dowiedzieli się jak komponować pełnowartościowy jadłospis dla całej rodziny. Nauka to naprawdę ciężka praca. Sprawne funkcjonowanie dziecka w szkole, pod względem intelektualnym i fizycznym, w dużej mierze zależy od właściwego odżywiania. Niedobory składników odżywczych mogą być powodem kłopotów szkolnych i zdrowotnych. Nadmierne kilogramy mają szczególnie negatywne konsekwencje w przypadku dzieci i młodzieży - przyczyniają się do nieprawidłowego rozwoju młodego organizmu.

Dziękujemy pani Monice Podos za zorganizowanie spotkania i nawiązanie współpracy z naszą szkołą. Mamy nadzieję, że spotkania tego typu pomogą naszym uczniom wyeliminować błędy w sposobie żywienia oraz zmienić nawyki żywieniowe na lepsze.

Poprawiony: piątek, 09 marca 2018 22:40