Przedszkole

Nauczyciele

Statystyka

Użytkowników : 3
Artykułów : 1044
Zakładki : 6
Odsłon : 754054

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI. PDF Drukuj Email
sobota, 24 marca 2018 00:00

Celem obchodów DBI jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.  W naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był 15 marca. Już kilka dni wcześniej na korytarzach można było zapoznać się z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci z przygotowanych przez uczniów plakatów.

 W czwartek rano szkolni wolontariusze rozdawali rodzicom przybyłym do szkoły broszury zawierające wiele ciekawych informacji na temat funkcjonowania dzieci  w internecie. Natomiast dla uczniów przygotowany został kącik bezpiecznego internetu, gdzie w ciągu dnia każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat funkcjonowania w internecie – z otrzymanych odpowiedzi powstał plakat. Nikt kto odwiedził kącik nie odchodził bez małej nagrody – słodkiego upominku oraz niebieskiej plakietki – która była znakiem rozpoznawczym wszystkich świętujących z nami.

Bezpiecznego funkcjonowania w internecie trzeba się uczyć od najmłodszych lat, dlatego wolontariusze pamiętali również o uczniach klas 1 – 3, każda klasa otrzymała zestaw kolorowanek zawierających zasady bezpieczeństwa oraz plakat do powieszenia w klasie i oczywiście nasze plakietki.
W obchody święta włączyła się również świetlica szkolna, gdzie  uczniowie w ciągu dnia rozmawiali na temat bezpieczeństwa w sieci oraz wykonali piękną gazetka ścienna.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2018.

Poprawiony: środa, 28 marca 2018 21:23
 

Tłumaczenie

English French German Italian Spanish  

Program Comenius

Lubecka Noc Naukowa

 

szk odkrywcow   

wiarygodnaszkoła

szkola w ruchu