WIDOWISKO DUMY I RADOŚĆI - KRAKÓW 2018 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 października 2018 00:16

W piątek 19 października przedstawiciele społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół w Lubczy udali się do Krakowa, aby wraz z uczniami szkół z terenu małopolski wziąć udział w organizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty Widowisku Dumy i Radości.
Impreza była jednym z działań prowadzonych w ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. na Wawelu pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks. Abp. Marka Jędraszewskiego. Następnie odbył się przemarsz korowodu reprezentowanych szkół i placówek ulicami Miasta Krakowa z Katedry Wawelskiego do Parku im. dra Henryka Jordana. W parku spiker przedstawiał każdą grupę i krótko ją charakteryzował. Widowisko uświetnili swoją obecnością Żołnierze Niezłomni (p. Wacław Szacoń i p. Stanisław Szuro), z którymi młodzież mogła osobiście porozmawiać.
Widowisko Dumy i Radości, przypominające dzieje naszej Ojczyzny, stanowiło niezapominaną lekcję historii naszej Ojczyzny.