AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 października 2018 13:13

Jak co roku tym razem 12 października świętowaliśmy w naszej szkole kolejną rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. 27 kwietnia 1972 roku dzień ten został określony ustawą KN jako polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego.

Była to okazja do nagradzania nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych.

Nagrodę burmistrza otrzymała Dyrektor naszej szkoły mgr Barbara Golec.

Pani Dyrektor nagrodziła wyróżniających się w pracy nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych.

Uczniowie w krótkim programie artystycznym złożyli całemu Gronu Pedagogicznemu oraz pozostałym pracownikom szkoły słowa podziękowania za ich pracę oraz życzenia.

Na uroczystość przybył burmistrz Gminy Ryglice mgr inż. Bernard Karasiewicz.

Obecna była również przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Lesiak, która na ręce Pani dyrektor złożyła podziękowania i życzenia dla Dyrekcji, nauczycieli i pracowników.

Autor tekstu: K. Kalicińska-Liszka

Poprawiony: poniedziałek, 29 października 2018 20:30