UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW 2018 PDF Drukuj Email
czwartek, 15 listopada 2018 21:26

Społeczność  Szkoły Podstawowej w Lubczy  od dnia 13 listopada 2018r.  powiększyła się o grono pierwszoklasistów. W szkole odbyło się bowiem Ślubowanie  i Pasowanie na ucznia klasy pierwszej.  To bardzo ważna i niezwykła uroczystość  w szkolnym kalendarzu imprez.  Odbyła się  w wyjątkowym  roku,   tuż po obchodach  w naszej szkole  100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W  uroczystości udział wzięli uczniowie klasy pierwszej,   Dyrektor szkoły,   nauczyciele,   starsi koledzy  i koleżanki,  rodzice oraz zaproszeni goście. W ciepłych słowach i cennych radach skierowanych do rodziców i dzieci Pani Dyrektor  wyraziła dużą troskę o młode pokolenie Polaków, szczególnie tych uczęszczających do naszej szkoły. Doniosły moment pasowania poprzedził znakomity występ uczniów.  Dzieci  miały  okazję  zaprezentować  wszystkim  obecnym  swoje   umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Pięknymi wierszami, piosenkami  oraz  tańcem pierwszoklasiści  udowodnili,  że  są  już  gotowi  podołać  szkolnym  obowiązkom.  Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor mgr  Barbara Golec  dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów symbolicznym ołówkiem, przyjmując tym samym pierwszaków w poczet uczniów szkoły.
Na zakończenie bohaterowie uroczystości otrzymali dyplomy pasowania   i  upominki od rodziców,  od szkoły, starszych kolegów z klasy III oraz  Banku Spółdzielczego Rzemiosła w  Ryglicach.
Pamiątkowe zdjęcia na tle pięknej patriotycznej dekoracji oraz poczęstunek zakończyły uroczystość.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce.

Poprawiony: czwartek, 15 listopada 2018 21:55