„ODKRWAJ ŚWIAT – ZAINSPIRUJ SIĘ” PROGRAM ERASMUS+ 2018-2020 Z WIZYTĄ NA UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM ORAZ ŚLADAMI ZIUKA PO KRAKOWIE – DO NIEPODLEGŁOŚCI! PDF Drukuj Email
sobota, 17 listopada 2018 00:00

15 listopada 2018 r. grupa uczniów  Zespołu Szkół w Lubczy zaangażowanych w projekt „Explore the World – Inspire Yourself” wyruszyła do Krakowa, aby tam poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę, a także szukać inspiracji do swoich dalszych działań.
Na pierwszym etapie wyprawy uczestnicy wzięli udział w queście po południowo-zachodniej części centrum Krakowa. Quest opowiada o Marszałku Józefie Piłsudskim oraz o miejscach w Krakowie z nim związanych, a sama wędrówka rozpoczynała się przy wejściu do Katedry na Wawelu. Grupy, zaopatrzone w foldery oraz aplikacje na telefonach komórkowych pokonywały kolejne etapy tej gry terenowej odkrywając i utrwalając w pamięci np. szczegóły architektury budynków, na które na co dzień nie zwraca się uwagi. Zwycięska grupa jako pierwsza zdobyła ukryty skarb czyli (jak zawsze w przypadku questu) pieczątkę, którą z dumą odbito na folderze.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Muzeum Lotnictwa gdzie uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się z bliska różnym modelom samolotów i dowiedzieć się wielu interesujących faktów o tym niecodziennym dla nich środku transportu.
Wycieczkę zakończyła wizyta na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie zarówno starsi jak i młodsi uczestnicy mieli szansę wziąć udział w warsztatach z fizyki. Spotkania te są adresowane do uczniów zainteresowanych fizyką w wymiarze przekraczającym program szkolny. Podczas zajęć uczniowie obserwowali przeprowadzane doświadczenia z różnych działów fizyki.
Po długim dniu uczniowie, pełni wrażeń i pozytywnych inspiracji, wrócili  do domów.
Cała wycieczka została sfinansowana w ramach programu Erasmus+.
DZIĘKUJEMY!

Poprawiony: niedziela, 18 listopada 2018 18:45