My City, My Life – kolejny projekt eTwinning klasy V PDF Drukuj Email
środa, 19 grudnia 2018 00:00

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy V rozpoczęli swoją przygodę z językiem angielskim w projekcie eTwinning „My City, My Life” (Moje miasto, moje życie). W projekcie biorą udział uczniowie z czterech szkół:
- Zespół Szkół w Lubczy, Polska
- Osnovna Skola Bol, Chorwacja
-  Scoala Gimnaziala, Corneliu Micloși”, Rumunia
- Yunus Emre Ortaokulu, Turcja
Celem projekty jest usprawnienie umiejętności językowych uczniów, poszerzenie ich wiedzy o krajach partnerskich, nawiązanie kontaktów międzynarodowych, rozwój umiejętności TIK oraz kompetencji społecznych.

W projekcie przewidziano działania skoncentrowanych wokół 7 tematów:
- listopad –  tradycyjne potrawy
- grudzień – miejsca w moim mieście
- styczeń – święta i tradycje
- luty – ważne postacie
- marzec – tańce i stroje ludowe
- kwiecień –  piękno mojego miasta
- maj – tradycyjne gry i zabawy
Uczniowie realizują tematykę podczas dodatkowych zajęć, a wypracowane rezultaty są prezentowane na stronie projektu https://twinspace.etwinning.net/75484/
Za nami pierwsze zadanie – kuchnia polska. Przygotowaliśmy plakaty, gazetkę, ale również filmik z instruktażem gotowania rosołu i przygotowania domowego makaronu, quiz kahoot o kuchni polskiej i prezentacje multimedialne.
Zachęcamy do śledzenia postępów projektu i zapoznanie się z wypracowanymi przez nas i naszych partnerów rezultatami.
Poprawiony: niedziela, 23 grudnia 2018 23:41