Konkurs czytelniczy dla klasy 1 Szkoły Podstawowej na najlepszą ilustrację tematyczną zainspirowaną słuchaniem książki. PDF Drukuj Email
czwartek, 03 stycznia 2019 20:07
19 grudnia został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy, którego celem konkursu było zainteresowanie młodego czytelnika książką, zachęcanie do wspólnego spędzania czasu z rodziną, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, co buduje więź między dorosłym i dzieckiem, zapewnia rozwój emocjonalny, rozwija język dziecka, pamięć, wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, ułatwia myślenie, uczy norm moralnych, pomaga w wychowaniu, chroni przed zagrożeniami ze strony kultury masowej, kształtuje nawyk czytania i zdobywanie wiedzy przez całe życie.
W dziedzinie plastycznej celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej, rozwijanie oryginalnych technik plastycznych.
Przedmiotem konkursu było wykonanie oryginalnej ilustracji do dowolnie wybranej książki, przedstawienie w kilku zdaniach treści książki oraz uzasadnienie wyboru, przedstawienie i ocena ulubionego bohatera.
I miejsce w kategorii literackiej zdobyła Urszula Kobos, II miejsce Nikodem Kłusek oraz Ewa Kobos, III miejsce Michał Stawarz.
W kategorii plastycznej I miejsce zdobył Radosław Kłusek, II miejsce Urszula Kobos, III miejsce Michał Stawarz oraz Gabriela Pytlik.
Organizator : Krystyna Kalicińska-Liszka

Poprawiony: piątek, 04 stycznia 2019 08:43