Bo to bardzo ważna rzecz - żeby zdrowe zęby mieć... PDF Drukuj Email
niedziela, 06 stycznia 2019 21:53

Wszyscy wiemy jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy za mało. W związku z tym w piątek 14 grudnia naszą  szkołę odwiedziły asystentki gabinetu dentystycznego w Lubczy. Panie Jadzia oraz Paulina  tłumaczyły uczniom jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Przypomniane został zasady zdrowego odżywiania, w tym wpływ słodyczy na nasze zęby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przyniesione przez gości rekwizyty,  a w szczególności model szczęki. Uczniowie zapoznali się z rodzajami szczoteczek do zębów oraz techniką prawidłowego szczotkowania zębów.  Wszyscy byli bardzo zaciekawieni spotkaniem, aktywnie brali udział w zajęciach oraz obiecali, że będą pamiętać o higienie jamy ustnej.