SPOTKANIE OPŁATKOWO-NOWOROCZNE W LUBCZY PDF Drukuj Email
środa, 09 stycznia 2019 08:34

Msza św., łamanie się Opłatkiem, koncert kolęd i pastorałek, herody i wspólne kolędowanie to atmosfera styczniowego popołudnia, które zgromadziło mieszkańców Lubczy przy wspólnym stole…
W sobotę 5 stycznia 2019 r. w Zespole Szkół w Lubczy po raz ósmy miało miejsce tradycyjne Spotkanie Opłatkowo - Noworoczne dla Seniorów, członków parafialnych róż różańcowych, chóru parafialnego oraz wszystkich  osób zaangażowanych w rozwój Lubczy . Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Kościele Parafialnym NSPJ w Lubczy pod przewodnictwem Ks. Dziekana Marka Kuzaka, który w słowach skierowanych do uczestników podkreślił znaczenie spotkań i relacji z drugim Człowiekiem. Dalsza część uroczystości odbyła się w murach Zespołu Szkół w Lubczy, gdzie przybyłych gości powitali Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, Dyrektor Zespołu Szkół Barbara Golec, sołtys Lubczy Andrzej Marcinek oraz Dyrektor GOPS w Ryglicach Anna Mikrut.

Wyjątkową oprawę artystyczną spotkania zorganizowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół oraz Gminny Ośrodek Kultury w Ryglicach – filia w Lubczy. Nie zabrakło tradycyjnego koncertu kolęd przygotowanego przez chór szkolny, Krakowiaka w pięknych strojach ludowych oraz pokazu tańca nowoczesnego. Tradycyjne Herody zostały zaprezentowane w wykonaniu grupy kolędniczej Gminnego Ośrodka Kultury w Ryglicach – filia w Lubczy. Spotkanie uświetnił występ członków Klubu Seniora z Lubczy, który zaprezentował tradycyjne pastorałki. Nieodłącznym elementem każdego spotkania jest wspólne kolędowanie przy akompaniamencie akordeonu Pana Tadeusza Poznańskiego. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, Sołtys Lubczy Andrzej Marcinek, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Parafia NSPJ w Lubczy oraz Zespół Szkół w Lubczy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i już dzisiaj zapraszamy za rok!

Poprawiony: środa, 09 stycznia 2019 08:49