„SPOTKANIE Z BAJKĄ” PDF Drukuj Email
środa, 06 marca 2019 23:31
22 lutego biblioteka Zespołu Szkół w Lubczy rozpoczęła cykl edukacji czytelniczej . Celem spotkań jest rozbudzenie zainteresowania książką od najmłodszych lat, zachęcanie do wspólnego czytania z rodziną co buduje więź rodzinną. Książka zapewnia rozwój emocjonalny, rozwija język, wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza ogólną wiedzę, ułatwia naukę, uczy norm moralnych, chroni przed zagrożeniami kultury masowej.
W naszym przedsięwzięciu młodsi koledzy, uczniowie klasy 2 czytają kolegom polecane przez siebie książki. Ponadto przeprowadzają pogadankę promującą czytelnictwo i literaturę dla dzieci. Uczniowie ci to prawdziwi „pożeracze „ książek. |Efekty ich zainteresowania książką widać w płynnym czytaniu nawet nowych nieprzygotowywanych tekstów, swobodnych wypowiedziach, bogatym słownictwie, ogólnej wiedzy, kulturze bycia. Są otwarci, aktywni, chętnie podejmują wyzwania.