SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE - TO MY! PDF Drukuj Email
środa, 06 marca 2019 23:33

Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą, że podstawą prawidłowego funkcjonowania jest zdrowe odżywianie. Od kilku lat w  szkole podstawowej organizowane są akcje, które mają  za zadanie naukę zdrowych nawyków żywieniowych, wspólne przygotowywanie posiłku i pogłębianie wiedzy na temat żywności.
15 lutego 2019 r. uczniowie klas 4-7 przygotowali ZDROWE ŚNIADANIE - w klasach  powstawały  zdrowe kanapki pełne witamin. Przy okazji zapoznali się z piramidą żywienia oraz ustalili dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Mamy nadzieję, że taka akcja, dzięki której- poza pysznościami- zaobserwowano sporą dawkę wiedzy zdrowotnej sprawi, że uczniowie zwrócą uwagę na to, co jedzą i z większą świadomością będą dobierały swoje przekąski. Niech moc śniadania będzie z Wami.

Poprawiony: piątek, 08 marca 2019 14:47