"BYĆ JAK IGNACY" PDF Drukuj Email
środa, 06 marca 2019 23:37
Od grudnia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy z klasy VI  prowadzą  kółko naukowe realizując program „Być jak Ignacy”. Organizatorem Projektu jest  Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
Uczniowie uczestniczą w zajęciach  kółka przyrodniczego pod nazwą „Symbioza” i wykonują eksperymenty, rozwiązują krzyżówki i rebusy  oraz przygotowują plakaty.
Cel zajęć to: propagowanie wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów, propagowanie wiedzy na temat sylwetek : Jana Szczepanika, Kazimierza Funka, Mariana Rejewskiego i Henryka Mangurskiego, propagowanie nauk matematyczno-przyrodniczych, propagowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy.
Na zajęciach oglądali filmy poświęcone wynalazcą i odkrywcą, wykonywali doświadczenia, zapoznali się z działaniem witamin i zrobili sałatkę owocową-źródło witamin

Poprawiony: piątek, 08 marca 2019 14:59