Super Koderzy

PLASTIK? REZYGNUJE. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ. PDF Drukuj Email
sobota, 19 września 2020 21:12
PLASTIK? REZYGNUJE. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ. - tak brzmi tegoroczne hasło 27. ogólnopolskiej akcji "Sprzątania świata".
W dniu 18 września 2020, uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy, wzięli udział w  akcji sprzątania świata, którą organizuje Fundacja Nasza Ziemia.  Celem akcji jest zachęcanie do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska, budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne.
W związku z tym tego dnia uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i reżimów sanitarnych, udali się na sprzątanie wyznaczonych terenów. Czynny udział w akcji dał wszystkim do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, przypominał przede wszystkim o konieczności segregacji śmieci oraz uświadomił jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.
DBAJMY O NASZ DOM - NASZĄ ZIEMIĘ!

POCZTA