Super Koderzy

Obchody XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 października 2021 08:57

W dniu 1 października obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ma na celu uświadomienie uczniom ważnej roli tabliczki mnożenia w sprawnym wykonywaniu obliczeń w kolejnych latach edukacji i w życiu codziennym. W dniach poprzedzających to wydarzenie uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie „spaceru matematycznego” i byli odpytywani przez „patrol egzaminacyjny” podczas przerw. W piątek w klasach 4-8 uczniowie zostali przeegzaminowani w sposób pisemny z tabliczki mnożenia, a następnie rozwiązywali różne łamigłówki, rebusy, zadania związane z tym zagadnieniem. Osoby, które rozwiązały bezbłędnie i najszybciej egzamin w formie pisemnej otrzymały szóstki z matematyki.

tabliczka

Poprawiony: wtorek, 05 października 2021 20:56