DEBATA OXFORDZKA – CZYLI JAK ROZMAWIAĆ W DOBRYM STYLU PDF Drukuj Email
sobota, 11 marca 2017 00:00

Debata oksfordzka – rodzaj debaty powstały w środowisku Uniwersytetu Oksfordzkiego,     o ścisłych zasadach dotyczących czasu i sposobu dyskutowania, przede wszystkim  o wysokiej kulturze prowadzenia sporu.

Z tą i wieloma innymi definicjami zostali zapoznani uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum, którzy w dniach 9-10 marca uczestniczyli  w warsztatach dotyczących prowadzenia debat oksfordzkich. Zajęcia przeprowadził pan Marcin Lewandowski z Tarnowskiej Ligi Debatanckiej. Uczniowie poznali sposób  prowadzenia tego typu dyskusji oraz przećwiczyli swoje wystąpienia na przykładowych tematach np."Zima jest lepsza od lata ", "Ładni mają w życiu trudniej ", "Koty są lepsze od psów" . Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Poprzez praktyczne ćwiczenia przyswajali tajniki autoprezentacji, okazywania szacunku dla oponentów i powściągania emocji. Obecnie ta sama grupa uczniów prowadzi  przygotowania do debaty z udziałem publiczności.

JUŻ WKRÓTCE!

GALERIA ZDJĘĆ ...TUTAJ