OBCHODY „ŚWIĘTA LICZBY Π”. PDF Drukuj Email
sobota, 18 marca 2017 00:00

W dniu 14 marca 2017 r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w obchodach „Święta liczby π”. Rozpoczęto je od prezentacji historii, ciekawostek dotyczących liczby π. Następnie uczniowie przystąpili do konkursu na znajomość jak największej ilości cyfr z rozwinięcia dziesiętnego tej liczby. Konkurs wygrała Urszula Augustyn, II miejsce zajął Filip Łępa, a III miejsce Daria Bardło.

Następnie odbył się konkurs na wiersz dotyczący liczby π. Najbardziej spodobały się wiersze Darii Bradło i Urszulii Augustyn. Każda klasa wykonała plakat. Nagrodzony został plakat wykonany przez: Zofię Głaz, Karolinę Podrazik i Karolinę Trojan. Do następnego konkursu zostali wybrani przedstawiciele każdej klasy. Ich zadaniem było napisanie jak największej ilości wyrazów zawierających „pi” w czasie 3 minut. Wygrali przedstawiciele klas III. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami i drobnymi nagrodami.

Poprawiony: czwartek, 23 marca 2017 09:14