ZIELONO MI – CZYLI DZIEŃ WIOSNY I ŚW. PATRYKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ PDF Drukuj Email
wtorek, 04 kwietnia 2017 09:07

W dniu 21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej przywitali wiosnę. Dzień rozpoczął się od przedstawienia proekologicznego uświadamiającego uczniom znaczenie dbałości o środowisko. Uczniowie klasy VB wcielili się w role planet oraz księżyca, którzy próbowali przywrócić Ziemi jej dawny blask. Następnie odbył się Pierwszy Szkolny Konkurs Drużynowy z okazji Dnia Św. Patryka dla uczniów klas IV-VI. Uczniowie zbierali punkty w ośmiu różnorodnych kategoriach, w których każdy udział mógł wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę.

Galeria zdjęć ...TUTAJ

Drużyny rywalizowały ze sobą w teście widzowym, w którym rozpoznawali sławne postacie, zabytki i symbole, a także kolorowali flagi państw Wielkiej Brytanii. Następnie odbył się test na spostrzegawczość – uczniowie obejrzeli, krótki film o św. Patryku, a następnie rysowali symbole, które pojawiły się w trakcie filmu. Quiz wiedzowy obudził wielkie emocje, kiedy każda klasa kibicowała swojej drużynie. Jednak największe emocje wywołały zadania sprawnościowe – rzut do garnka ze złotem Leprikona oraz tor przeszkód Leprikona. Pod koniec zsumowano punkty oraz dodano dodatkowe punkty za zielony ubiór i projekt pułapki na Leprikona. Kreatywność uczniów nie miała granic. Konkurs zakończył się zwycięstwem klasy VI, której serdecznie gratulujemy. Wszystkie klasy wykazały się niezwykłą wiedzą, aktywnością i pomysłowością, za którą otrzymali słodkie nagrody. Gdy emocje odrobinę opadły, uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali kanapki warzywne, a następnie udali się do domów cieszyć pierwszymi promieniami wiosny.

Poprawiony: wtorek, 04 kwietnia 2017 10:14