OGÓLNOPOLSKA AKCJA LEKKI TORNISTER PDF Drukuj Email
wtorek, 04 kwietnia 2017 22:11

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej oraz oddziałów zerowych brały udział w Projekcie Lekki Tornister.  Lekki Tornister jest ogólnopolskim projektem, skierowanym do uczniów klas I–III szkół podstawowych, prowadzonym przez Fundację Rosa od 2011 roku.
To działania prozdrowotne, zmierzające w kierunku profilaktyki chorób układu ruchu wśród najmłodszych.

Apelujemy do rodziców i opiekunów dzieci wczesnoszkolnych, by regularnie kontrolowali zawartość plecaków swoich pociech; do nauczycieli – by wymagali noszenia tylko niezbędnych podręczników, zeszytów i ćwiczeń; oraz do samych uczniów, edukując ich, jak prawidłowo spakować i nosić tornister.
Skąd pomysł?
Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że co drugi uczeń w wieku wczesnoszkolnym nosi tornister przekraczający 10% masy ciała, a średnio w plecakach znajduje się ponad kilogram zbędnych przedmiotów. Jeżeli wszyscy zatroszczą się o to co uczniowie noszą w plecakach , to z pewnością będą one lżejsze i nie będą nadmiernie obciążać kręgosłupów.

Poprawiony: wtorek, 04 kwietnia 2017 22:33