Przedszkole

Nauczyciele

Statystyka

Użytkowników : 4
Artykułów : 986
Zakładki : 6
Odsłon : 697428

ARTUR GĄSIOREK – laureatem MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O KRAKOWIE „KRAKUSEK” PDF Drukuj Email
środa, 27 marca 2013 01:00

Konkurs „Krakusek”, pod patronatem Kuratora Oświaty, adresowany jest do uczniów klas III szkół podstawowych, a jego celem jest zachęcenie dzieci do poznawania Krakowa, jego zabytków i tajemnic, zdobycie i poszerzenie wiedzy na temat tego wspaniałego miasta.   Organizatorami konkursu są: Zamek Królewski na Wawelu, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Juliusza Słowackiego oraz Akademia Żakowska.
Trzecioklasiści z Lubczy już po raz drugi uczestniczyli w tych historycznych szrankach. Aby jak najlepiej opanować obowiązujący zakres wiedzy, uczniowie zwiedzili Stare Miasto, brali udział w lekcjach muzealnych na Wawelu i w Galerii Malarstwa w Sukiennicach, a także uczestniczyli w cyklu zajęć historycznych w szkole. Mali historycy poznali wiele legend o Krakowie, zabytki znajdujące się na królewskim szlaku oraz miejsca związane z ważnymi wydarzeniami w dawnym Krakowie.
Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 7 uczniów. W lutym pisali oni test na terenie szkoły:

Oto wyniki:
I miejsce – Artur Gąsiorek
II miejsce – Urszula Augustyn
III miejsce – Arek Molek
Artur reprezentował naszą szkolę w finale konkursu, który odbył się 19 marca na Wawelu. Wszystkich finalistów było 178, najczęściej byli to uczniowie krakowskich szkól i najbliższej okolicy. Artur spisał się wspaniale i sprawił wszystkim milą niespodziankę zdobywając II miejsce, a tym samym tytuł laureata konkursu. Dodać tutaj należy, że Artur poświęcił wiele godzin na przygotowanie się do konkursu, ale jak sam twierdzi „opłaciło się”. Zdobył ogromną wiedzę na temat historii grodu Kraka, mógłby z powodzeniem poprowadzić turystów szlakiem królewskim, od kościoła św. Floriana na Kleparzu aż na Wawel i opowiedzieć im wiele ciekawych rzeczy o każdym napotkanym kościele, kamienicy, czy pomniku. 9 kwietnia nasz laureat weźmie udział w uroczystej gali będącej podsumowaniem tegorocznej edycji konkursu.
Artur, gratulujemy!

 

Tłumaczenie

English French German Italian Spanish  

Program Comenius

Lubecka Noc Naukowa

 

szk odkrywcow   

wiarygodnaszkoła

szkola w ruchu