Przedszkole

Nauczyciele

Statystyka

Użytkowników : 4
Artykułów : 986
Zakładki : 6
Odsłon : 697417

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus" PDF Drukuj Email
piątek, 22 marca 2013 01:00

Uczniowie klasy III szkoły podstawowej uczestniczyli w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Kaktus" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Piotra Michałowskiego z Krakowa pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, Wojewody Małopolskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie i Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego.

W pierwszym, szkolnym etapie konkursu uczestniczyło 14 uczniów z naszej szkoły. Najwięcej punktów / 61 na 62 / zdobyła Urszula Augustyn i to właśnie ona zakwalifikowała się do II etapu konkursu, który odbył się 7 lutego w Szkole im. St. Małachowskiego w Krakowie. Ortograficzny test pisało 81 najlepszych trzecioklasistów z całego województwa. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki, ale Ula nie zawiodła. Ulokowała się na IV miejscu, a tym samym zakwalifikowała się do ścisłego finału. 27 lutego odbyła się ostatnia tura ortograficznych potyczek „z bykami”. Tym razem finaliści pisali arcytrudne dyktando. 22 marca Ula uczestniczyła w uroczystej gali wręczenia dyplomów i nagród, która odbyła się w auli AP w Krakowie. W imprezie uczestniczyli: Kurator Oświaty, Marszałek województwa, Rektor AP i wiele innych ważnych osobistości. Nasza uczennica zdobyła wyróżnienie i otrzymała ciekawe nagrody rzeczowe. Dla ciekawości podam, że w I etapie konkursu uczestniczyło 3500 uczniów klas trzecich z całego województwa.

Ulka, gratulacje !!!!

 

Tłumaczenie

English French German Italian Spanish  

Program Comenius

Lubecka Noc Naukowa

 

szk odkrywcow   

wiarygodnaszkoła

szkola w ruchu