Przedszkole

Nauczyciele

Statystyka

Użytkowników : 3
Artykułów : 1035
Zakładki : 6
Odsłon : 744106

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK” PDF Drukuj Email
wtorek, 19 marca 2013 01:00

19 marca ośmiu uczniów klasy III szkoły podstawowej pisało test w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.
Uczniowie już po raz drugi biorą udział w tym konkursie.
„Świetlik” popularyzuje nauki przyrodnicze wśród uczniów szkół podstawowych. W ramach przygotowań uczniowie wykonują w klasie lub w domu doświadczenia opracowane przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tym roku doświadczenia związane były z siłą tarcia i elektrostatyką. Trzecioklasiści musieli także wyhodować w domu pleśniaka i sprawdzić, w jakich warunkach rozwija się on najlepiej. Zakres tematyki konkursu obejmuje wiedzę z zakresu biologii, chemii, geografii, astronomii i ekologii.
Wyniki będą za 2 miesiące.
Trzymamy kciuki !!

 

Tłumaczenie

English French German Italian Spanish  

Program Comenius

Lubecka Noc Naukowa

 

szk odkrywcow   

wiarygodnaszkoła

szkola w ruchu