Przedszkole

Nauczyciele

Statystyka

Użytkowników : 3
Artykułów : 1071
Zakładki : 6
Odsłon : 769231

Samorząd Uczniowski Gimnazjum
Samorząd Uczniowski Gimnazjum 2016/2017

TUTAJ

 

REGULAMIN SU GIMNAZJUM ... TUTAJ

PLAN PRACY SU 2016/2017 ... TUTAJ

 

 
WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY RYGLICE

5 marca 2015 r. w Gimnazjum im. ks. Józefa Lenartowicza Zespołu Szkół w Lubczy odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Ryglice. Uczniowie wytypowali 12 koleżanek i kolegów, uczniów klas pierwszych  i drugich, którzy wcześniej w zwyczajowo przyjęty sposób, zaprezentowali swoje programy i hasła wyborcze. Wybory odbyły się na dwóch dużych przerwach w odpowiednio przygotowanej sali lekcyjnej. Nad przebiegiem wyborów czuwała trzyosobowa Komisja Wyborcza złożona z uczniów klas trzecich, a mianowicie: Joanna Kalicińska, Karolina Pyznarska Szymon Lesiak. W czwartkowych wyborach udział wzięło 116 uczniów. Frekwencja wyniosła 90% uprawnionych do głosowania gimnazjalistów. Gimnazjum w Lubczy przyznano 4 mandaty do Młodzieżowej Rady Gminy w Ryglicach.

Najwięcej głosów otrzymali:
1. Daniel Wójtowicz.
2. Sara Labak.
3. Aleksandra Proszowska.
4. Jan Maduzia.

Galeria zdjęć...

 
WYBORY DO MŁODZIEŻOWEJ RADY GMINY RYGLICE.

Wybory odbędą się w najbliższy czwartek na dużych przerwach  w sali lekcyjnej nr 6. Zasady wyborów  w  Regulaminie.

ZACHĘCAMY  DO  UDZIAŁU!

 
„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”

Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny w szczególny sposób skłaniają nas do refleksji nad życiem, śmiercią i przemijaniem. Uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy uporządkowali groby patronów szkoły: ks. Józefa Lenartowicza oraz Czesława Wojewody, a także zadbali o groby poległych żołnierzy. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w ciszy i skupieniu złożyli na tych grobach kwiaty i zapalili znicze.
Pamiętajmy, aby w tych dniach otoczyć modlitwą i opieką również te groby i tych zmarłych, o których być może już nikt nie pamięta.

Pochyl się na chwilę i zapal znicz.

Zdjęcia...

 
Wybory Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum 2014/2015

We wrześniu 2014 r. miały miejsce wybory do Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum. Jednocześnie przeprowadzono wybory opiekuna SU. Kandydaci rozpoczęli kampanię wyborczą już w połowie września wywołując niemałe emocje wśród swoich rówieśników. W szranki stanęło ośmioro kandydatów       z których do Rady Samorządu weszło pięcioro uczniów. W poniedziałek na korytarzy szkolnym pojawiły się pierwsze plakaty na których kandydaci przedstawiali swoje obietnice wyborcze. Kandydatów mocno wspierali ich ,,zwolennicy”, którzy zachęcali niezdecydowanych kolegów do oddania na nich głosów. Wychwalano ich zalety, predyspozycje, operatywność i skuteczność.  W końcu nadszedł czas podjęcia ważnej ,,obywatelskiej” decyzji: 25 września uczniowie gimnazjum oddawali głosy na swojego kandydata oraz nauczyciela – opiekuna organizacji uczniowskiej. Komisja wyborcza pracowała dzielnie na długich przerwach zbierając głosy wyborców do przygotowanej urny. W głosowaniu wzięło udział 124 uczniów na 129 pobierających naukę w gimnazjum. Wyniki wyborów były znane już pod koniec dnia i pojawiły się na gazetce szkolnej.

Wyniki wyborów:

1. Przewodniczący: Rafał Bradło
2. Zastępca: Szymon Lesiak
3. Sekretarz/skarbnik: Magdalena Wadas

Członkowie Zarządu:
1. Joanna Kalicińska
2. Karolina Pyznarska

Opiekun Samorządu Uczniowskiego:
mgr Adam Słowik

 


Tłumaczenie

English French German Italian Spanish  

 

szk odkrywcow   

wiarygodnaszkoła

szkola w ruchu