Witamy na stronie Zespołu Szkół w Lubczy
KLASA IV NA SZÓSTKĘ! PDF Drukuj Email
niedziela, 22 kwietnia 2018 22:05

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy wzięli udział w programie „Kompetencje na szóstkę”, organizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Głównym celem programu było rozwijanie kompetencji społecznych uczniów (kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość).
Uczniowie podczas zajęć z wychowawcą zrealizowali cztery tematy oraz wzięli udział w konkursie - własnego wybranego projektu. Działania podjęte w ramach programu pozwoliły im rozwinąć umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania. Jakie były tematy zajęć?
Listopad:
- Jakie są moje talenty i mocne strony?
Grudzień:
Dlaczego czasem lepiej w drużynie?
Styczeń/luty:
Jak zrealizować projekt? cz. I
luty/marzec:
Jak zrealizować projekt? cz. II
Marzec/kwiecień:
Uczniowie otrzymali dyplom uczestnictwa i czekają na rozstrzygnięcie konkursu.
Życzymy im powodzenia

SPACERKIEM PO TARNOWIE PDF Drukuj Email
niedziela, 22 kwietnia 2018 22:00

W dniu 19 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy III B i IV szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce do Tarnowa odkrywając jego tajemnice.
Tym razem zwiedzanie przybrało nietypową formę – gry terenowej. Uczniowie podzieleni na grupy odwiedzili zabytki Starego Miasta bawiąc się w detektywów poszukujących odpowiedzi na pytania. Pani przewodnik z „Spacerownika” opowiadała nam o historii i zabytkach Tarnowa – uczniowie dowiedzieli się m.in. ile metrów ma wieża Katedry i co nazywano „Biedronkami”. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek uczniowie otrzymali certyfikaty i odznaki Odkrywcy Tarnowa.
Kolejną atrakcją był udział w musicalu pt. „Lew, Czarownica i Stara Szafa” przygotowanego przez Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia. Podczas spektaklu uczniowie mogli podziwiać grę i śpiew aktorów, a także zaskakujące efekty multimedialne. Fabuła z kolei skłoniła nas do przemyśleń i refleksji mówiących o tym, że jedynie prawdziwa przyjaźń i zjednoczenie sił może pomóc przezwyciężyć moc oraz pokonać zło. Dla większości uczniów był to pierwszy kontakt z taką formą rozrywki kulturalnej – mamy nadzieję, że nie była to ostatnia przygoda.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne wycieczki.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>