Przedszkole

Nauczyciele

Statystyka

Użytkowników : 4
Artykułów : 935
Zakładki : 6
Odsłon : 625684

ERASMUS+
ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA DODATKOWE ERASMUS +

 


Nie wiesz jeszcze co to jest Erasmus+? Nic się nie martw tylko już dziś dołącz do grupy Erasmus+, która pracuje nad projektem „Open your mind, change your life”. W ramach projektu podejmowane są różnorodne zadania m.in. wycieczki przedmiotowe, spotkania z pracodawcami i specjalistami, a także zajęcia dodatkowe prowadzone w język angielskim rozwijające zdolności komunikacyjne w j. angielskim oraz poszerzające wiedzą szkolną. Zajęcia odbywają się w piątki o 7:10 w sali 204. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klasy 7 oraz gimnazjum.

Więcej…
 
KONKURS WIEDZY O KRAJACH PARTNERSKICH PROJEKTU ERASMUS+ „OPEN YOUR MIND, CHANGE YOUR LIFE”

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU :)

 

REGULAMIN ...tutaj

 
CZAS POWROTU...

Czas pożegnać słoneczna Grecję. Grupa Erasmus + "Open your mind, change your life" zakończyła dziś tygodniową wymianę dla szkół partnerskich. Każdy uczestnik zyskał nowych przyjaciół i zdobył nowe umiejętności, które wykorzysta w szkole i codziennym życiu.
Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w zajęciach dodatkowych naszego projektu.
Do zobaczenia w Polsce.

 
JAK DEBATA TO TYLKO W GRECJI, ALE PO OXFORDZKU!


Sebastian i Kamila reprezentowali Naszą Szkołę podczas debaty oxfordzkiej, podczas której wygrała drużyna Kamili popierająca tezę, że to czyste środowisko i jedzenie są najważniejsze, gdy zakładamy nowe państwo. Co ciekawego się dziś wydarzyło? Każdy z nas wie co to jest laptop, ale lapbook? Uczestnicy wymiany programu Erasmus+ "Open your mind, change your life" przygotowali dziś lapbooki, których tematem przewodnim była Grecja. Podczas zajęć i wycieczek gromadzili materiały, które mogli wykorzystać tworząc lapbooki. Rezultaty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach.

 
Pozdrowienia z ogrodu botanicznego i centrum archeologicznego na Korfu przesyła grupa Erasmus+ "Open your mind, change your life".

Czwartek 19.10.2017 r.
Wykorzystując nowoczesną technologię kodów QR odkrywaliśmy dziś historię starożytnej Grecji. Od dziś liście laurowe, które na co dzień używamy w kuchni, będą nam się kojarzyły z Apollem, a oliwki z Ateną.

 
Pozdrowienia z Korfu przesyła grupa Erasmus+.


Środa 18.10.2017 r.
Dziś poznaliśmy nowe zastosowanie oliwek przyglądając się produkcji mydła - nasza Pani od chemii byłaby z nas dumna widząc jak poznajemy wzory reakcji chemicznych i budowę strukturalną mydła. Wizyta na Uniwersytecie Jońskim była dla nas lekcją biologii - jak pracuje nasz mózg? W jaki sposób zapamiętujemy informacje? Jak wygląda krew pod mikroskopem? Ula, Paweł, Regina, Sebastian i Kamila już to wiedzą. Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji, gdyż uczniowie brali rownież udział w warsztatach artystycznych przygotowując flagi państw partnerskich z mozaiki. A Paweł i Ula mogą się pochwalić wygraną ich drużyn w kwizie wiedzy o Unii Europejskiej - co wygrali? Sami opowiedzą po powrocie do Polski.

 
DRUGI DZIEŃ POBYTU NA JEDNEJ Z NAJPIĘKNIEJSZYCH WYSP GRECKICH!

Wtorek 17.10.2017 r.
Grupa Erasmus+ projektu "Open your mind, change your life" przesyła pozdrowienia z pałacu księżniczki Sissi na Korfu. Nie tylko księżniczkę zauroczyła piękna wyspa i kultura starożytnej Grecji. Wg mitologii Greckiej to bogini Atena przekazała Grekom drzewko oliwne, i to właśnie oliwki są od tysięcy lat produktem narodowym. Uczestnicy wymiany mieli szansę zobaczyć na własne oczy jak powstaje oliwa z oliwek i jak wykorzystuje się każdy ich element. Jesień to czas zbioru oliwek i czas wytężonej pracy, dlatego jeszcze raz dziękujemy producentom oliwy "the Governor" za możliwość zwiedzenia ich firmy.

 
POZDROWIENIA Z KORFU!

 

I oto jesteśmy! W ramach projektu Erasmus+ "Open your mind, change your life" uczniowie z naszej szkoły Paweł Klucznik, Urszula Augustyn, Regina Augustyn, Kamila Wolska i Sebastian Olszówka wraz z opiekunami uczestniczą w wymianie miedzynarodowej na jednej z greckich wysp - Korfu. W miejskim teatrze odbyło się spotkanie z przedstawicielami władz lokalnych i mediów, podczas którego uczniowie opowiedzieli o swoich krajach, miejscowościach i szkółach - od dziś wszyscy uczniowie 1-go Gimnazjum na Korfu będą wiedzieć gdzie jest Lubcza. Kolejnym punktem programu był pokaz tańców ludowych oraz zwiedzanie stolicy wyspy - Korfu. Z niecierpliwością czekamy na kolejny dzień.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3

Tłumaczenie

English French German Italian Spanish  

 

szk odkrywcow   

wiarygodnaszkoła

szkola w ruchu