ERASMUS+ Z WIZYTĄ W KRÓLEWSKIM MIEŚCIE

11 maja uczestnicy projektu „Open your mind, change your life” odwiedzili Kraków, a swoją przygodę rozpoczęli od wizyty na najstarszym uniwersytecie w Polsce – Uniwersytecie Jagiellońskim. Dzięki współpracy z Wydziałem Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach, podczas których wykonywali eksperymenty i doświadczenia obrazujące „wiedzę książkową”. Następnie mieliśmy dr Witold Zawadzki przygotował dla Nas wykład pt. „Fizyka w Gwiezdnych Wojnach” , w którym fikcja filmowa została zestawiona z rzeczywistością. Dzięki zajęciom uczniowie dostrzegli praktyczną stronę fizyki.

Po zajęciach na Uniwersytecie udaliśmy się do manufaktury czekolady, gdzie uczniowie wysłuchali historii czekolady i wzięli udział w warsztatach, podczas których wykonali własne praliny i czekoladki. Nie był to jednak koniec atrakcji, uczestnicy zwiedzili również Stare Miasto, poznali legendy związane z Krakowem i jego historie. Dzisiejszy dzień obfitował w nowe doświadczenia, które otwierają horyzonty i wyznaczają nowe ścieżki – być może Nasi uczniowie będą kiedyś studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego i sami będą inspirować młodszych kolegów i koleżanki.