Przedszkole

Nauczyciele

Statystyka

Użytkowników : 3
Artykułów : 1044
Zakładki : 6
Odsłon : 753420

ERASMUS+ W NASZEJ SZKOLE - DRZWI EUROPY ZNOWU OTWARTE!
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego czego nie zrobiłeś, niż tego co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.
Mark Twain

Mamy zaszczyt poinformować o kolejnym sukcesie Zespołu Szkół w Lubczy w staraniach o dołączenie do programu ERASMUS+.
Od 1 września 2018 r. nasza placówka została koordynatorem projektu pt.: EXPLORE THE WORLD – INSPIRE YOURSELF (czyt. Odkrywaj świat – zainspiruj się) i rozpoczęła  współpracę ze szkołami z Grecji (Heraklion), Norwegii (Stavanger)oraz Włoch (Rzym).  Zaplanowana na okres 2 lat realizacja projektu  zapewni naszym uczniom udział w wielu inspirujących działaniach prowadzonych na arenie międzynarodowej. Oprócz 4 wyjazdów w ramach wymiany uczniowskiej projekt przewiduje również wiele atrakcji realizowanych na terenie szkoły i najbliższej okolicy m.in. wycieczki przedmiotowe oraz  spotkania z ciekawymi ludźmi. Istotą projektu jest podnoszenie motywacji uczniów do nauki szczególnie przedmiotów ścisłych, stąd nie zabraknie w nim dodatkowych zajęć z fizyki, chemii i informatyki, na których uczniowie poszerzą swoją wiedzę i poznają świat wykorzystując atrakcyjne dla nich metody pracy np. doświadczenia, questing czy Debatę Oxfordzką. 
W ramach przygotowań do realizacji zadań koordynatorzy i nauczyciele z partnerskich szkół, w połowie października wzięli udział w spotkaniu przygotowawczym w Heraklionie. Podczas wizyty wybrano logo projektu oraz omówiono najistotniejsze szczegóły współpracy.  Ponadto przedstawiciele naszej szkoły przeprowadzili warsztaty, których głównym celem było zaznajomienie uczestników z zasadami dwóch innowacyjnych metod nauczania: Questingu i Debaty Oxfordzkiej.
 
 
Najbliższy wyjazd uczniów do Rzymu już w listopadzie tego roku. Uczestnicy spotkania wezmą udział w dyskusji o Prawach Człowieka oraz przedstawią na forum międzynarodowym postaci wielkich Polaków zaangażowanych w  obronę tych praw. Exploracja tego starożytnego miasta zostanie przeprowadzona innowacyjną metodą questing’u, który z pewnością pozwoli na długotrwałe zapamiętanie sekretów tego niezwykłego miejsca. 
Uczniowie biorący udział w tej wymianie międzynarodowej z niecierpliwością czekają na spotkanie swoich rówieśników z Włoch oraz czekające ich przygody i przeżycia.
 
 

Tłumaczenie

English French German Italian Spanish  

 

szk odkrywcow   

wiarygodnaszkoła

szkola w ruchu