MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ CZAS ZACZĄĆ – CZYLI ERASMUS+ W LUBCZY 7-13 MAJA 2017

W roku szkolnym 2016/2017 Nasza Szkoła rozpoczęła współpracę nad projektem „Open your mind, change your life” w ramach programu Erasmus+. Od września uczniowie gimnazjum uczestniczyli w zajęciach dodatkowych z j. angielskiego, fizyki, matematyki, a także wycieczkach edukacyjnych, spotkaniach z pracodawcami i specjalistami. W tym tygodniu projekt postawił przed Naszymi uczniami inne atrakcje – wizytę uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich: Grecji, Chorwacji, Niemiec oraz Portugalii. Wymiana międzynarodowa w Lubczy potrwa od 7 do 13 maja.

8 maja w murach Naszej szkoły powitaliśmy 31 gości z zagranicy, którzy wzięli udział w uroczystej inauguracji wymiany międzynarodowej projektu „Open your mind, change your life”. Podczas inauguracji mieliśmy zaszczyt gościć wielu znamienitych gości i przyjaciół Szkoły na czele z Panem Burmistrzem Gminy Ryglice Bernardem Karasiewiczem. Na początku przestawiono ideę projektu oraz podejmowane działania, a następnie uczniowie Naszej szkoły przygotowali występy artystyczne prezentujące ich zdolności oraz kulturę polską. Wśród występów mogliśmy podziwiać tańce ludowe, tańce nowoczesne, a także wysłuchaliśmy utworów wokalnych i instrumentalnych. Dziękujemy jeszcze raz uczniom i nauczycielom za przygotowanie występów.

W drugiej części spotkania uczniowie ze szkół partnerskich przedstawili swoje szkoły, miejscowości i kraje. Kolejnym wyzwaniem były warsztaty origami oraz nakrywania stołów, podczas których uczniowie pracowali w grupach międzynarodowych nawiązując nowe znajomości i ćwicząc j. angielski. Od teraz origami, a także umiejętność składania serwetek i nakrywania do stołów nie stanowią żadnej przeszkody dla uczestników warsztatów.

Wieczorem odbyła się dyskoteka międzynarodowa połączona z degustacją kuchni polskiej. Nasi goście mieli okazję poznać smak pierogów ruskich, żurku, bigosu czy też faworków. W doskonałych nastrojach i przyjaznej atmosferze zakończyliśmy dzień pierwszy wymiany w Lubczy i z niecierpliwościom czekamy na kolejny dzień.