Face to Faith
ART OF FREEDOM OF EXPRESSION – KONFERENCJA FACE TO FAITH

Dnia 28 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie międzynarodowe w ramach projektu Face to Faith. Nasi gimnazjaliści mieli przyjemność brać udział w rozmowie online  z młodzieżą z Ukrainy oraz Indii. W pierwszej części dialogu uczniowie mieli okazję opowiedzieć co to jest piękno i co dla nich znaczy oraz podać przykłady piękna. Druga część dotyczyła ważnych i zarazem pięknych miejsc w Lubczy, Polsce oraz dzieł sztuki w naszej Ojczyźnie.

KOLEJNY ROK SZKOLNY Z PROGRAMEM FACE TO FAITH

Uczniowie Zespołu Szkół w Lubczy od trzech lat biorą udział w międzynarodowym projekcie Face to Faith – obecna nazwa to Generation Global. Program ten został założony przez Fundację Tony Blair’a, którego celem jest szerzenie edukacji ukierunkowanej na tolerancję, zrozumienie różnic kulturowych i religijnych między społecznościami z wykorzystaniem cyfrowych technologii. „Face to Faith” skupia ponad 160 tysięcy młodych ludzi w ponad 20 krajach świata. W spotkaniach on-line będą uczestniczyć uczniowie trzecich klas gimnazjalnych.

Najbliższa wideokonferencja odbędzie się 28 listopada i będzie dotyczyła wolności słowa.

VIDEOKONFERENCJA – FACE TO FAITH

Dnia 27 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie międzynarodowe  w ramach projektu „Face to Faith”. Tym razem nasi gimnazjaliści mieli przyjemność brać udział w dyskusji z młodzieżą ukraińską, pochodzącą ze szkół: Mykolaiv Specialized Secondary School oraz Lviv Linguistic Gymnasium. Temat, który był poruszany podczas spotkania to „The Power of Storytelling”. Uczniowie rozpoczęli rozmowę od podkreślenia, że opowiadania i historie odgrywają ważną rolę w ich kulturze oraz życiu osobistym. Następnie mówili o legendach i opowieściach, które przekazali im rodzice i dziadkowie. Opowiadane w rodzinnej atmosferze na długo utkwiły w ich pamięci, zarówno te śmieszne jak i straszne opowieści. Wspominano pouczającą rolę opowiadań oraz wskazywano literaturę jako źródło informacji o kulturze i historii innych krajów. Ponadto, uczniowie opowiadali o bajkach Disneya, Kopciuszku, opowieściach Chaucera czy o książkach o Harrym Potterze. Dyskusja przebiegała sprawnie. Uczniowie zadawali sobie wiele pytań i udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Konferencja odbyła się w języku angielskim.

Konferencja Face to Faith

Dnia 1 października 2014 roku w naszej szkole odbyła się kolejna videokonferencja w ramach projektu międzynarodowego „Face to Faith”. Tym razem nasi uczniowie spotkali się z młodzieżą z Północnej Irlandii, Indii, oraz Indonezji. Tematem całego spotkania były „Święta obchodzone w poszczególnych krajach. Konferencja rozpoczęła się od opisu świąt takich jak: Boże Narodzenie , Dzień Świętego Patryka, Diwali, Holi czy Dzień Niepodległości. Następnie uczestnicy spotkania opowiadali dlaczego te święta są ważne i jakie mają dla nich znaczenie. Kolejna część konferencji poświęcona była dyskusji na temat celów poszczególnych świąt oraz ich znaczenia dla wspólnot wierzących. Podsumowanie spotkania dotyczyło uświadomienia, iż aby utrzymać równowagę w społeczeństwie potrzebne są zarówno święta radosne jak i święta pełne powagi. KonfeDnia 1 października 2014 roku w naszej szkole odbyła się kolejna videokonferencja w ramach projektu międzynarodowego „Face to Faith”. Tym razem nasi uczniowie spotkali się z młodzieżą z Północnej Irlandii, Indii, oraz Indonezji. Tematem całego spotkania były „Święta obchodzone w poszczególnych krajach. Konferencja rozpoczęła się od opisu świąt takich jak: Boże Narodzenie, Dzień Świętego Patryka, Diwali, Holi czy Dzień Niepodległości. Następnie uczestnicy spotkania opowiadali dlaczego te święta są ważne i jakie mają dla nich znaczenie. Kolejna część konferencji poświęcona była dyskusji na temat celów poszczególnych świąt oraz ich znaczenia dla wspólnot wierzących. Podsumowanie spotkania dotyczyło uświadomienia, iż aby utrzymać równowagę w społeczeństwie potrzebne są zarówno święta radosne jak i święta pełne powagi. Konferencja odbyła się w języku angielskim. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.